2011 11 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Dalia Kuodytė: „Tibeto rėmėjų sulaikymas Kenos stotyje – akivaizdus žmogaus teisių mindymas“

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Ketvirtadienį įvykęs už Tibeto laisvę pasisakančių lietuvių grupės sulaikymas Kenos traukinių stotyje – dar vienas įrodymas, kad Lietuvoje žmogaus teisės vis dar yra trypiamos. Taip teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narė bei Tarpparlamentinės grupės ryšiams su Tibetu pirmininkė Dalia Kuodytė.

Pareigūnai sulaikė taikiai nusiteikusius protestuotojus Kenos traukinių stotyje, kurioje buvo rengiamasi pasitikti iš Kinijos atvykstantį traukinį „Saulė“.

„Šiandien sutinkant „saulę iš Rytų“ buvo sulaikyti žmonės, kurie siekė paprasto dalyko – taikiai išreikšti savo pilietinę poziciją, paremti padidėjusį spaudimą ir išaugusias represijas patiriantį Tibetą, jo žmones. Šis įvykis parodo, kad Lietuvos valstybėje žmogaus teisės, būtinybė jas užtikrinti vis dar nėra laikoma vertybe. Deja, ir mūsų krašte – nieko švento“, – teigė D. Kuodytė.

Ji taip pat priminė, kad bemaž prieš mėnesį Dalai Lamos XIV atstovas Baltijos šalims Thubtenas Samdupas kreipėsi į Lietuvos Vyriausybę, prašydamas mūsų šalies oficialiai pareikšti poziciją dėl nuolat blogėjančios situacijos Tibete, paskatinant Kinijos valdžią pradėti realias derybas su Tibetu. Tačiau iki šiol iš Vyriausybės jokios pozicijos nebuvo sulaukta.

„Tyla iškalbinga. Regis, „realpolitik“ principai Lietuvos politikoje galutinai įsitvirtina“, – apgailestavo Seimo Tarpparlamentinės grupės ryšiams su Tibetu pirmininkė D. Kuodytė.

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija