2011 11 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Pasitinkant „Saulę“ iš Kinijos sulaikyti Tibeto rėmėjai

Zenekos nuotrauka

Ketvirtadienį prieš atvykstant traukiniui „Saulė“ iš Kinijos, Vilniaus rajone, Kenos geležinkelio stotyje, buvo sulaikyti keturi Tibeto rėmimo grupės nariai.

Keturi Tibeto rėmėjai su Tibeto vėliavomis bei plakatais, informuojančiais apie pažeidžiamas Tibeto žmonių teises Kinijoje, pareigūnų buvo sulaikyti argumentuojant tuo, kad jie trukdo.

Nesuteikus jokių kitų paaiškinimų, jie buvo išvesti iš perono ir sulaikyti.

Pasitinkant traukinį bei ta proga surengtame furšete dalyvauja Kinijos ambasadorius Lietuvoje, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, kiti aukšti pareigūnai, gausybė žurnalistų.

Pasak vieno iš sulaikytų Roberto Mažeikos, „akivaizdu, kad šis sulaikymas – dėl nuomonės išsakymo. Mums nebuvo pateiktas joks kitas sulaikymo argumentas, kaip tik tas, kad trukdome. Iš pradžių mums liepė išeiti iš salės į peroną, o perėjus į peroną ten jau sulaikė“.

Ketvirtadienį į Lietuvą atvyko pirmasis Vakarų Europą su Kinija per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją ir Lietuvą jungiantis reguliarus konteinerinis traukinys „Saulė“.

Primename, kad nuo kovo mėnesio Tibeto regione, siekdami atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į Kinijos valdžios krašte vykdomą tibetiečių tautos bei kultūros naikinimą, susidegino 11 vienuolių.