Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2011 11 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Prasideda V tarptautinis kamerinio dainavimo konkursas „Beatričė“

Lapkričio 21–27 dienomis prasideda penktasis „Beatričės“ kamerinio dainavimo konkursas, kuris šiemet skiriamas 100-osioms įžymios lietuvių dainininkės Beatričės Grincevičiūtės gimimo metinėms.

Lietuvoje pamėgtas televizijos konkursas „Triumfo arka“ šiais metais užleido vietą „Beatričės“ konkursui. Tad klausytojai kviečiami visai savaitei pasinerti į kamerinio dainavimo šventę ir įsitikinti, kuo skiriasi dainavimas su mikrofonu, „iš ekrano“ ir dainavimas „gyvai“. Juo labiau kad ne vienas „Beatričės“ konkurso dalyvis puikiai pažįstamas iš „Triumfo arkų“.

Kamerinio dainavimo žavesys ir sudėtingumas – Beatričės Grincevičiūtės vardu pavadintų konkursų esmė. Šiais metais amžiaus ribos nebebus tokios griežtos kaip anksčiau, nes kamerinis dainavimas – brandos ir patirties reikalaujantis menas. Tad A grupės dalyviai, pasiryžę pasidalinti savo meistryste, nepabūgo konkuravimo aistrų. Pirmą kartą tarp konkurso dalyvių yra ir užsienio šalių atstovų – iš Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Latvijos ir Rumunijos.

V Tarptautinio kamerinio dainavimo festivalio-konkurso „Beatričė 2011” vertinimo komisijos pirmininke sutiko tapti Lilian Sukis (Liliana Šukytė, Vokietija), viena garsiausių lietuvių kilmės dainininkių, pelniusių pasaulinę šlovę ir ypač daug dėmesio savo veikloje skyrusi ir kamerinei muzikai. Vertinimo komisijos darbe taip pat sutiko dalyvauti dainininkai Antra Bigača (Latvija), Regina Maciūtė, Sigutė Stonytė, Vladimiras Prudnikovas ir pianistė Audronė Kisieliūtė.

Savaitę truksiančią šventę papuoš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kilnojama paroda „Žvaigždutė“, skirta Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms.

V Tarptautinio kamerinio dainavimo festivalio-konkurso „Beatričė“ globėjas Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Plačiau apie konkurso dienotvarkę skaitykite ČIA

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu