2011 11 26

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Savaitgalį Klaipėdoje – S. Šimkaus chorų konkursas

Klaipėdoje prasideda Stasio Šimkaus chorų konkursas – kaip teigiama, kad šis – vienintelis tokio aukšto lygio chorinės muzikos konkursas šalyje.

Šis tarptautinis, daugiau nei trijų dešimtmečių patirtį turintis renginys, pavadintas tautos dainiaus Stasio Šimkaus vardu, vyksta pavadintas kas dvejus metus. Pirmasis toks chorų konkursas Lietuvoje pradėtas rengti prieš 35 metus, pasakoja LTV „Panorama“.

Šiemet Klaipėdos koncertų salės scenoje dėl didžiojo ir mažojo gintaro prizų susirungs 17 kolektyvų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai šiemet atstovaus kaip niekada mažai chorų – vos 5: Lietuvos radijo ir televizijos vaikų, Vilniaus mokytojų namų choras „Bel canto“, Kauno choras „Kamertonas“ ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos bei Klaipėdos universiteto merginų chorai.  

Kodėl lietuviai dalyvauja negausiai, organizatoriai sako neanalizuojantys, tačiau pabrėžia, kad dalyvauti konkurse atrenkami tik itin aukšto lygio kolektyvai.

„Anksčiau mes džiaugdavomės bet kuriuo dalyvaujančiu kolektyvu. Dabar mes kristalizuojamės į aukštą meninį lygį – aukščiau keliame konkurso kartelę ir natūralu, kad kartelė kyla ir atlikėjams, konkurse dalyvaujantiems kolektyvams“, – dėstė konkurso meno vadovas ir direktorius Algirdas Šumskis.

Šiemetinis konkursas skiriamas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui atminti, todėl chorams privalu atlikti ne tik Stasio Šimkaus, bet ir vieną M. K. Čiurlionio kūrinį.

Konkursas, anot jo rengėjų, tobulėti skatina ne tik chorus, bet ir kompozitorius.  

„Mes savo nuostatuose turime privalomą kūrinį, kuris parašytas po 2000-ųjų metų. Taigi tai – šiuolaikinis kūrinys. Natūralu, kad kiekvienas choras sau ieško paties įspūdingiausio, tokio, kuris ne tik sužavėtų žiūrovą, bet ir papirktų komisiją. Tai – nelengva užduotis, juk tokio aukšto lygio komisijos šiaip saldainiukais nepapirksi“, – pasakojo konkurso meno vadovas.

Vertinimo komisijai pirmininkaus tarptautinės chorinės muzikos federacijos meno vadovas ir direktorius iš Vengrijos Gaboras Hollerungas. Pasaulio chorų varžytuvių rengėjas į Lietuvą atvyksta pirmą kartą.  

Konkurse dalyvaujantys kolektyvai koncertus surengs ir Klaipėdos, Kretingos bei Palangos bažnyčiose. Visi renginiai nemokami.

Asta Kažukauskienė, LTV „Panorama“