Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2011 11 29

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

A. B. Breivikas – nepakaltinamas?

Psichiatrai, turėję įvertinti dvigubą išpuolį įvykdžiusio norvego psichinę būklę, nustatė, kad nusikaltimų metu jis buvo nepakaltinamas.

Tai antradienį interneto tinklalapyje pranešė dienraštis VG. Jei ši informacija pasitvirtins, tai reikš, kad prieš keturis mėnesius 77 žmones nužudžiusiam Andersui Behringui Breivikui negalės būti skiriama kalėjimo bausmė, tačiau jis turės būti gydomas uždaroje psichiatrinėje įstaigoje, praneša naujienų agentūra AFP. 

„Teismo paskirti psichiatrai nusprendė, kad Andersas Behringas Breivikas buvo nesveikas, kai nužudė 77 žmones“, – rašo VG, tačiau savo šaltinių nenurodo.

Du psichiatrai, Synne Serheim ir Torgeiras Husby savo ataskaitas antradienio rytą pateikė Oslo teismui. Vėliau prokurorai ketina 240 puslapių ataskaitos išvadas pristatyti spaudos konferencijoje.

Pasak VG, psichiatrai nustatė, kad 32 metų A. B. Breivikas prieš išpuolius ir jų metu kentėjo nuo „psichozės“ – psichinės būklės, kuri gali turėti įtakos juo nuovokai.

Jų ataskaitą dar turi išanalizuoti teisinė medicininė komisija, turinti įsitikinti, kad ji atitinta visus profesinius reikalavimus.

Tačiau galiausiai teismas turės nuspręsti, ar A. B. Breivikas gali atsakyti už savo veiksmus, tačiau Norvegijoje įprasta, kad teismai laikosi ekspertų rekomendacijų.

Liepos 22 žudynės, baisiausios šalyje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, sukrėtė visą Norvegiją.

A. B. Breivikas pirmiausiai susprogdino automobilyje padėtą bombą netoli vyriausybinio pastato Osle, kur žuvo 8 žmonės.

Tuomet jis nukeliavo į Utiojos salą, esančią už 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Oslo, kur, apsimetęs policijos pareigūnu, vis per beveik pusantros valandos metodiškai nužudė dar 69 žmonės, daugiausia paauglius.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.