2011 12 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Roko grupė „Gyvai“ pristato naują vaizdo klipą

Įpusėjus gruodžiui, roko grupė GYVAI siūlo pamiršti žvarbų orą pristatydama ką tik „iškeptą“ vaizdo klipą.

Šį kartą jokios melancholijos! Ekspresyvi, egzistencinėmis nuotaikomis pulsuojanti naujausio grupės albumo daina „Why“ plėšo nusistovėjusius lietuviškų vaizdo klipų kūrimo standartus. Nepakeliamas karštis, didžiulės plytų degimo krosnys, prakaituoti jų kūrikai ir kosminius laivus primenantys molio kasimo mechanizmai – tai erdvė, kurioje grupės GYVAI muzikantai pasakoja netradicinę istoriją. Vaizdo klipo scenarijaus autorius ir režisierius Martynas Grašys teigia, kad tik ši GYVAI daina leido plytų fabriką paversti mistine vieta, kurioje viskas, kas vyksta, pavesta nesuvaldomai antgamtinei jėgai.

Sukurti tokį vaizdo klipą vien asmeninėmis lėšomis nebuvo lengva, mat daugelį sudėtingų scenų teko kartoti ne kartą, miegoti vos po porą valandų per parą ir spręsti pačias neįtikėtiniausias problemas, kurios gali ištikti tokiame milžiniškame, griūvančiame fabrike. „Žinoma, toje vietoje, turint maišą pinigų, būtų įmanoma sukurti be galo įspūdingą vaizdą – ir pragarą, ir dangų vienoje vietoje. Bet pažiūrėkit – mes pasiekėme puikų rezultatą atiduodami savo mintis ir jėgas, o ne pinigus”, – apibendrino Martynas Grašys

„Aktore būti negalėčiau, tai ne man“, – po fillmavimo sakė grupės vokalistė Milda Kriščiūnaitė, klipe virtusi moline statula. – „Įvykdyti režisieriaus įsivaizdavimus nėra taip paprasta. Šaltokas oras, molis ant veido, kaklo ir galvos, nuolat drėkinamas vandeniu, kad netrūkinėtų, užduoties irgi nepalengvino. Užtat fabrikas, molio kalnai, krosnys, senos nenaudojamos patalpos su daugybe rakandų ir nepakartojama klipo kūrimo komanda man yra patirtis, kurią su malonumu prisiminsiu.“

Nekantriausi grupės gerbėjai kai kuriuos vaizdus iš klipo filmavimo aikštelės gali pamatyti čia:

O klipo pristatymas ir akustinis GYVAI koncertas su kviestiniais muzikantais Tadu Dešuku (smuikas) ir Dominyku Vyšniausku (trimitas) vyks Vilniuje kavinėje-bare „Artistai“ gruodžio 15 d., ketvirtadienį, 20 val.

Grupė GYVAI iki šiol yra išleidusi keturis albumus, tris vaizdo klipus, pelniusi įvairių alternatyviosios muzikos apdovanojimų, o šiais metais pateko į M.A.M.A. apdovanojimų “„Metų alternatyvios muzikos grupės“ nominantų šešetuką.