2012 01 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Policija pristatė lengvą skraidantį nepilotinį aparatą su vaizdo stebėjimo įranga

Šiandien Paluknio aerodrome (Trakų r.,  Paluknio k.) įvyko unikalaus lengvojo skraidančio nepilotinio aparato su vaizdo stebėjimo įranga (skraidyklės) pristatymas. 

Vilniaus policija, finansuojant  sostinės savivaldybei,  įsigijo skraidantį nepilotinį aparatą su vaizdo stebėjimo įranga, kurį galės pasitelkti įvairių masinių renginių metu. Naujas aparatas skraidys virš minios ir fiksuos pažeidimus. 

Ateityje padės užtikrinti saugumą Vilniaus mieste ir apskrityje, o, esant poreikiui, ir kituose Lietuvos miestuose.   

Operatyvinės veiklos valdybos  viršininkas Dalius Bernotas trumpai papasakojo apie skraidyklę. Pagrindinė jos paskirtis – naudojimas masinių renginių metu. Tai vieno metro aukščio ir vieno metro pločio aštuonių sraigtų aparatas, kuris filmuoja iš kelių kilometrų aukščio. Policijos pareigūnai dažniausiai jį naudos apie 30 metrų aukštyje. Pasak D. Bernoto,  skraidyklėje sukonstruoti aštuoni sraigtai reikalingi tam, kad būtų galima saugiai pakilti ir skristi su esančia įmontuota vaizdo perdavimo, vaizdo dokumentavimo, navigacijos įranga ir pan.

Skraidyklėje įmontuotos dvi vaizdo kameros,  galinčios fiksuoti ir fotografuoti vaizdus filmavimo metu: viena vaizdo kamera  perduoda vaizdą nuotoliniu būdu valdančiam pilotui, kita – skirta aplinką stebintiems pareigūnams. Šiuo metu apmokomi pareigūnai, kaip dirbti su aparatu. Tam yra naudojama dar viena silpnesnė skraidyklė. Abu aparatus ir visą reikiamą techniką pagal policijos pateiktus tam tikrus techninius reikalavimus pagamino Aleksejus Zaicevskis ir jo įmonė „My research.lt“.

Lietuvos policijos kapelionas Aušvydas Belickas, šventindamas skraidykles, sakė, kad „kiekviena technikos priemonė, kuri pasitarnauja piliečių saugiam ir taikiam gyvenimui yra svarbi, todėl laiminu šias skraidykles, kad jos kuo geriau tarnautų ir policijos pareigūnai išmintingai naudotų vilniečių gerovei“. 

Po trumpo skraidyklės  pristatymo,  aparatą sukonstravęs inžinierius A. Zaitsevskis   pademonstravo skraidyklės filmavimo ir vaizdo perdavimo galimybes.

Policijos departamento informacija