2012 01 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Klaipėdos lėlių teatro scenoje – spektaklis suaugusiesiems „Šalia“

 

Sausio 13 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia į premjerą suaugusiesiems – spektaklį pagal Mindaugo Valiuko pjesę / apsakymą „Šalia“ (režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė, kompozitorė – Aušra Vaštakaitė; aktoriai – Rūta Bunikytė ir Simas Venckus). Teatro repertuare atsirandantis antrasis spektaklis suaugusiam žiūrovui byloja apie teatro valingą politiką repertuaro formavimo atžvilgiu.

Spektaklio „Šalia“ eskizą stebėjusi teatro kritikė Indrė Kerpytė teigia: „Originalus sprendimas kurti personažus ir visą spektaklio realybę naudojant tik vielą ir putplastį iš pirmo žvilgsnio atrodo pavojingai, tačiau prognozavęs statiką ir nuobodį, „gauni“ dinamišką, plastišką, metaforišką, paslankų, aktyvų vaizdą.

„Šalia“ – tai spektaklis spektaklyje. Aktorių pora, pasakojanti fantasmagorišką, groteskišką, erotišką Pono Q žmonos dingimo ir paieškos odisėją, čia ir dabar atranda ir tarpusavio santykių „netolygumą“, komplikuotumą („medaus“ mėnesio pabaigą). Kartu, bet skirtingai vertindami Pono Q situacijas, aktoriai juda link jų santykiams galbūt lemtingos netikėtos atomazgos.

„Išsiskyrimų istorijos beveik visada liūdnos, – svarsto intelektualaus, vizualiai išraiškingo, emociškai pagavaus spektaklio režisierė G. Radvilavičiūtė. – Išsiskyrimas – labai sunkus menas. Du malonūs gana ramūs ir kultūringi žmonės staiga virsta laukinėmis pabaisomis, šaltais niekšais: jie netenka nuovokos, pasiduoda troškimui sunaikinti partnerį, kurį daug metų mylėjo arba bent pakentė.

Spektaklis „Šalia“ – šiandienos pokalbis apie žmonių tarpusavio yrančius santykius; apie košę, kuri verda, kuomet santykiai nebetenkina, o mylimas žmogus nieko nenori keisti bandydamas įtikinti, kad viskas gerai taip, kaip yra… Viela – ilga plona metalinė gija rišanti visą spektaklį – pasiduoda lanksčiam judėjimui. Vielinės lėlės lengvai susukamos, iškraipomos, sulamdomos ir vėl iš naujo perlankstomos. Kiekvienas vielos įlenkimas – tarsi įvairių įvykių prisilietimas prie žmogaus, kurie jį deformuoja, iškraipo. Judinant lėlės randasi šešėliai, savitas santykis, gimsta hipnotizuojantys siužetai, kurių kontūrus gali pratęsti vaizduotėje.“

Spektaklio „Šalia“ premjera sausio 13 d. (penktadienį) 18 val. Klaipėdos lėlių teatre.