2012 02 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Modernaus meno centro leidybinis debiutas – knyga „Vieno muziejaus istorija. I dalis“

Vasario 23–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančios 13-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu leidyklos Apostrofa” ir spaustuvės „Petro ofsetas” stende  (5. C12) svečio teisėmis dalyvaus Modernaus meno centro (MMC, www.mmcentras.lt) leidykla.

MMC užmojis sukaupti reprezentatyvią Lietuvos vaizduojamojo meno nuo 1960-ųjų iki šių dienų kolekciją ir padaryti ją prieinamą visuomenei. Tam tikslui ruošiamasi pastatyti pastatą-muziejų. Šiam projektui jau pritarė LR vyriausybė, suteikdama nacionalinės svarbos statusą. 

Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe vieta numatomam Modernaus meno centrui (apie 6 000 kv. m) yra parinkta Neries dešiniajame krante, tarp Nacionalinės dailės galerijos ir „Forum Palace” pastatų. Dviejų etapų konkursas surengtas drauge su Lietuvos architektų sąjunga. Pirmajam turui pateikta daugiau nei 60 darbų, iš jų į antrąjį konkurso etapą atrinkti šeši projektai.

Mugėje pristatomoje knygoje  „Vieno muziejaus istorija. I dalis” pateikiami 2010–2011 m. vykusio Modernaus meno centro architektūrinės idėjos konkurso rezultatai ir publikuojami šešių konkurso finalistų darbai.

Leidinio Vieno muziejaus istorija. I dalis rengėjai, siekdami plačiau pažvelgti į šiuolaikinę muziejų architektūrą, jos funkcijas, pakitusį vaidmenį kataloge neapsiriboja vien architektūrinių projektų pristatymu. Jame publikuojamas architekto Audrio Karaliaus daugumos Lietuvos architektų požiūrį į kultūros pastatų architektūros vaidmenį šiais laikais išsakantis straipsnis, menotyrininkės Eglės Juocevičiūtės pasaulio muziejų architektūros apžvalga. Taip pat su naujomis meno muziejų tendencijomis supažindinantys  Beatos Elwich Lankelis ir italų architekto ir teoretiko Pippo Ciorra straipsniai. Kataloge pristatomas antropologės Jakaterinos Lavrinec tekstas svarsto kūrybiško visuomeninės architektūros pritaikomumo temą. Šiuo leidiniu siekiama prisidėti prie šiuolaikinio muziejaus diskurso Lietuvoje formavimo, supažindinant su pasaulyje jau gyvuojančių modelių patirtimi.

Vieno muziejaus istorija. I dalis” gimė kaip padėka konkurso dalyviams, jo rengėjams. Kartu tai yra ir architektūrinio konkurso dokumentas.  Dokumentas  muziejaus, kuris leidinio pasirodymo metu egzistuoja tik architektų brėžiniuose.

Modernaus meno centras (MMC) stende 5.C12 visos mugės metu.

Specialus laikas susitikimams: vasario 23 d. 15.00 val. ir vasario 26 d. 12.00 val.