Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2012 02 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vasario 24-oji – vieversio diena

Nuotrauka: Peter Beesley

Vasario 24 d. – Vieversio diena. Vieversėlis – vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario pranašu ir nuo seno vadinamas lietuvių artojų draugu bei nuolatiniu palydovu.

Protėviai manė, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau, pavasaris bus ankstyvas. Tuomet simboliškai manyta, kad pavasarį ant sparnų parneša paukščiai.

Pasak ornitologo Remigijaus Karpuškos, „tai ištikimas senųjų artojų draugas ir nuolatinis palydovas, dėl to labai smagu, kada jis čiurena padangėje ir po šaltos dienos, kada atsigauna žemė ir ji ariama, tas čiurenimas pranašauja pavasarį. Nuotaika geresnė, dienos ilgesnės. Tikėta, kad jeigu nori būti labai greitas, reikia vasario 24 dieną du kartus apibėgti apie trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys“.

Atėjus krikščionybei su šia švente sutapatinta Šv. Motiejaus diena.  Šv. Motiejus buvo apaštalas, paskirtas į Judo Iskarijoto vietą. Į Dvylikos apaštalų misiją jis pašauktas įsitraukti gerokai vėliau, po Jėzaus nukryžiavimo. Rašoma, kad šv. Motiejus krikštijo pagonis, turėjęs sugebėjimų gydyti žmones.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite