2012 03 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Startuoja pirmoji Lietuvoje internetinė savanorystės sistema

Nuo šiandien pradeda veikti pirmoji internetinė savanorystės sistema www.maltieciai.lt/savanoriupasaulis, kurioje gali registruotis tie, kurie nori teikti pagalbą, ir tie, kuriems paramos reikia. Užregistruotas pagalbos šauksmas bus matomas interaktyviame raudonos spalvos Lietuvos žemėlapyje, o žalias žemėlapis rodys žmones ar organizacijas, galinčias padėti. Tai yra pirmoji tokia virtuali savanoriškos paramos registravimo sistema Lietuvoje. Ją sukūrė Maltos ordino pagalbos tarnyba.

„Šis projektas puoselėja laisvanorišką dalijimąsi su tais, kuriems pagalba yra išties reikalinga. Augant interneto vartotojų skaičiui ir plečiantis interneto skvarbai, virtuali savanorystės sistema yra labai savalaikė. Ji suteiks naujas galimybes tiek teikti paramą, tiek ją gauti pasiekiant net ir atokiausiuose Lietuvos kampeliuose gyvenančius žmones“,– teigia l.e.p. Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Rasa Stukienė.

Vienas didžiausių socialinės iniciatyvos rėmėjų – Lietuvos paštas, turintis daugiau nei 700 skyrių ir 3800 laiškininkų, palaikančių nuolatinį „gyvą“ kontaktą tiek su miesto, tiek su kaimo gyventojais. Pašto darbuotojai sistemoje padės registruoti paramos prašančius asmenis, kurie dažniausiai neturi galimybės naudotis internetu kaimo vietovėse. „Laiškininkas ne vien tik atneša laikraščius ar korespondenciją. Ypač vienkiemių gyventojai laukia jo kaip draugo, su kuriuo gali pasidalyti savo rūpesčiais. Būdami arčiausiai žmonių gebame pamatyti tuos, kuriems reikalinga pagalba, todėl nedvejodami prisijungėme prie šio projekto“, – teigia Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Šis savanorystės projektas apima ir kitas pagalbos veiklas, kurių metu buvo suorganizuoti du praktiniai seminarai administratoriams ir dvylika savanorių mokymų Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Seminaruose buvo apmokyta apie 400 naujų savanorių darbui su vyresnio amžiaus žmonėmis, suteiktos pedagoginės-psichologinės žinios darbui su vaikais ir jaunimu. Įsteigti trys Senjorų klubai didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriuose buriasi akyvūs senoliai.

Projektas „Savanorių pasaulis“ vykdomas kartu su Maltos ordino pagalbos tarnybos partneriais: Socializacijos ir darbinio mokymo centru, Respublikine Kauno ligonine ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos „Caritu“. Skatindami savanorystės idėjų plėtrą, visuomenės atvirumą ir bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių, valstybės ir verslo organizacijų, projekto partneriai aktyviai prisideda prie praėjusiais metais Lietuvoje pradėtų įgyvendinti Europos Sąjungos savanorystės programų, kurias finansuoja Europos Komisija.