Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2012 04 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Run4unity“: pasaulio jaunimas bėgs už vienybę

Fokoliarų judėjimo jaunimas gegužės 12 d. trečią kartą organizuoja pasaulinę sportinę estafetę „Run4unity“. Įvairiausių etninių grupių, kultūrų ir religijų jaunimas išreikš savo vienybę, dalyvaudamas bėgime, kuriuo nori paliudyti įsipareigojimą kurti taiką ir vienybę. Kroso maršrutai apims reikšmingas mūsų planetos vietas.

Vilniuje bėgimo dalyviai (nuo 13 metų) kviečiami atvykti registruotis 11 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo fontano. Krose dalyvauti galima ir su įvairiomis priemonėmis – dviračiais, riedlentėmis, paspirtukais ir t.t.

Katedros aikštėje apie 13 val. bus šokamas flashmob‘as, kurio judesius norintieji gali pasimokyti iš anksto: pirma dalis, antra dalis.

Pasaulį apjuos vienybės vaivorykštė

Paskutinį kartą, 2008 metais, bėgime dalyvavo daugiau nei 100 000 paauglių iš įvairių pasaulio miestų.

Šiemet į iniciatyvą vėl įsitraukė daugybė šalių: nuo Maltos, kur varžybų startą paskelbs šalies prezidentas, o bėgime dalyvaus įvairių krikščioniškų judėjimų ir musulmonai paaugliai, iki Teksaso (JAV), kur estafetė bus perduodama daugybėje valstijos miestų; nuo Australijos, kur stengiamasi įtraukti aborigenų genčių vaikus iki Pietų Afrikos. Airijoje į renginį nacionaliniu mastu buvo kviečiamos visos krašto mokyklos. Lietuvoje bėgimas sostinės gatvėmis prasidės nuo Parlamento būstinės.

Estafetės maršrutas apims simbolinėmis tapusias taikos ir vienybės vietas. Šventojoje Žemėje žydų, musulmonų ir krikščionių jaunimas kartu bėgs krosą Cezarėjoje – istoriniame mieste, kurį brangina visos trys religijos, o UNESCO pripažino Žmonijos kultūros paveldu.

Liuksemburge estafetė nusidrieks per Šengeną, miestą, kurio vardu pavadinta konvencija, atvėrusi kelią laisvam Europos Bendrijos piliečių judėjimui.

Europoje 2012-ųjų „Run4unity“ vyks kartu su kitu didelio masto renginiu „Kartu dėl Europos“ – tai krikščioniškų judėjimų ir bendruomenių tinklas, kuris kuriamas siekiant atgaivinti Žemyno krikščioniškąją sielą. Bendri tikslai buvo sutraukti jaunimą į seriją „Taip“, tariamų taikai, solidarumui, gyvybei ir šeimai.

Estafetę pradės Fidži salos Ramiajame vandenyne, 15 val. vietos laiku.O 16 val. estafetės lazdelė bus perduodama kitai laiko juostai, kol pasieks visas. Numatyti sportiniai renginiai, solidarumo akcijos bei aktyvaus pilietiškumo patirtys vietose, kur vyrauja vienatvė, skurdas, atskirtis.

Viso pasaulio jaunimas už vienybę bėgs gegužės 12 dieną, 15-16 val. įvairiose laiko juostose. Vilniuje, kaip minėta, renginys prasidės 11 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo fontano, o baigsis apie 15 val. Arkikatedros aikštėje.

Daugiau informacijos: [email protected] bei www.run4unity.net

Rengėjų inf.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu