2012 04 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Atidaroma Andriaus Miežio personalinė tapybos paroda

Gegužės 2 d. 18 val. Šv. Jono gatvės galerijoje atidaroma tapytojo Andriaus Miežio personalinė tapybos paroda „O gyvenimas“.

Parodoje eksponuojami 1998-2012 laikotarpiu sukurti darbai. Darbų atlikimo technika – drobė, akrilas. Dailininkas  gimė 1970 m. Vilniuje. Nuo 1993 m. gyvena ir kuria Kretingoje. Autoriaus biografijoje virš 40 personalinių, respublikinių ir tarptautinių parodų bei 17 tapybos plenerų. Dalyvavo parodose Lietuvoje, Rusijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Suomijoje, JAV, Airijoje. 2001 ir 2011 metais laimėtos stipendijos rezidentūroms Vokietijoje (Schwalenberg ir Ahrenshoop miestuose).

Menotyrininkė Goda Giedraitytė taip pristato Andriaus Miežio kūrybą:  

„A.Miežio bandymas pažvelgti į senuosius folkloro klodus naujai arba šiuolaikinio pasaulio akimis demonstruoja realiai nesuderinamų dalykų koegzistenciją, priešybių lauką, kontrastą, kurį determinuoja pakitusi bendražmogiškų vertybių skalė. Iš pirmo žvilgsnio linksmi ir smagūs

kūriniai iš tiesų išryškina šiandienės visuomenės skaudulius, sugeba atskleisti tai, ką dažnai paslepiame po idealizuoto pasaulio horizontais ar utopiškų vizijų bei nerealių svajonių skydais.
Kita vertus, šiame reikšmių perkėlimo žaidime glūdi daug gilesnė įžvalga – žaismingai ir lakoniškai reflektuodamas praeitį, A.Miežis visų pirma dėmesį fiksuoja į pasikeitusią dabartį, arba tą pasaulį, kuris mus supa kasdien, ir apie kurio „pabaisiukus“ net nebesusimąstome. Dažnas A.Miežio darbas pagrįstas konceptualaus meno principais. Jau akcentuota jautri kūrinių pavadinimų ir siužeto dermė leidžia autoriui pasiūlyti žiūrovui vieną iš kūrinio „perskaitymo“ galimybių. Tačiau tai – jau žiūrovo reikalas, ar jis sutiks žaisti autoriaus žaidimą, ar pasiūlys naujas taisykles. Pagal jas kūrinio gyvybė, jo suvokimas ir interpretacija priklauso pačiam žiūrovui.

Parodos kuratorius – Gunnar Hinz.

Parodos organizatorių informacija

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu