2012 06 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Seimui siūloma tobulinti akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus teisės aktus

Lietuvos mokslo tarybai atvirame plenariniame posėdyje svarstė tris Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus atrankos komisijos pristatytus kandidatus į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus postą. Vienam pretendentui atsiėmus savo kandidatūrą, o kitiems negavus reikiamo balsų skaičiaus, Taryba planuoja teikti siūlymus tobulinti teisinę akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tvarką.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Eugenijaus Butkaus teigimu, pretendentai pateikė rimtų idėjų ir parodė gilesnį supratimą, ką turėtų veikti tarnyba, kokios jos funkcijos, tačiau pritrūko vieningo Tarybos narių ir kandidatų matymo, kaip numatyta tvarka bus įgyvendinta. „Akivaizdu, kad numatyta teisinė tvarka trukdo suformuoti šią kontrolieriaus instituciją. Taryba turi atlikti savo funkciją ir teikti Seimui siūlymus, kaip patobulinti akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus teisinį statusą“, – sako prof. E. Butkus.

Posėdyje svarstytos Lietuvos kūno kultūros akademijos Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros dėstytojo doc. Rimanto Mikalausko, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vyriausiosios mokslo darbuotojos prof. Irenos Misevičienės ir Klaipėdos universiteto vyriausiojo mokslo darbuotojo prof. Alfonso Ramono kandidatūros. Kandidatai pasinaudojo teise pristatyti numatomas savo veiklos gaires ir atsakė į gausius Tarybos narių klausimus.

Savo kandidatūrą posėdyje atsiėmus prof. Irenai Misevičienei, Tarybos nariai galėjo balsuoti už vieną iš dviejų likusių kandidatų. Balsavime dalyvavo 24 Tarybos nariai. Nesurinkus reikiamo balsų skaičiaus neišrinktas nė vienas kandidatas.

Kontrolierius laikomas išrinktu, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Tarybos narių ir už kandidatą balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigos įteisintos Mokslo ir studijų įstatymo 18 straipsniu. Pirmą konkursą į šį postą Taryba paskelbė praėjusių metų rugsėjį Seimui patvirtinus Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius tarnybos nuostatus. Nė vienam kandidatui negavus reikiamo balsų skaičiaus atranka iš naujo pradėta šių metų vasarį.