2012 06 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šiaulių dailės galerijoje – edukacinės medijų meno programa vaikams ir jaunimui

Birželio 26 d. Šiaulių dailės galerijoje įvyko pirmasis edukacinės medijų meno programos „Menopolis“ užsiėmimas, kurį vedė videomenininkė Laima Penekaitė. Video dirbtuvių metu vaikai kūrė įsivaizduojamas orų prognozes – patys piešė, vaidino, fotografavo ir įgarsino. Rezultatas čia.

Kitomis dienomis vaikai pasiners į Gintauto Gascevičiaus vedamą garso meno laboratoriją, į pasakų laiko žemėlapio kūrimą miesto gatvėse su Ugniumi Ratniku ir aplikacijos akademijos paslaptis su Virgilijumi Janulevičiumi.

Edukacinė medijų meno programa „Menopolis“ vaikams ir jaunimui šiuolaikiškai žvelgia į meninę kūrybą, padeda suvokti skaitmeninių technologijų ir kūrybiškumo ryšį. „Menopolis“ ieško novatoriškų meninio vaikų užimtumo formų. Originalūs užsiėmimai su profesionaliais medijų menininkais skatina suvokti, kaip kūrybiškai interpretuojamos naujausios technologijos, kokios yra meninės animacijos, video, fotografijos, garso meno galimybės.

Šio projekto tęstinumo būtinybę diktuoja šiandieninės realijos, kuomet vis labiau siekiama netradicinio vaikų ir jaunimo meninio ugdymo. Šių užsiėmimų metu galerija tampa vaiko bei jaunuolio erdve, supažindina ir integruoja jaunimą į galerijos veiklą, formuoja supratimą apie šiuolaikinį meną bei šiuo metu pasaulyje nuolat kintančius meno procesus.

Įvairių lektorių vedamos paskaitos ir užsiėmimai formuoja originalią ir aktualią vaikų meninę saviraišką, padeda vaikams atrasti ir kūrybiškai realizuoti save, suteikia galimybę vaikų kūrybinėje veikloje sujungti meninius ieškojimus ir technologinius informacinės visuomenės atradimus.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.