2012 07 30

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Domantas Razauskas. Kalbos užkalbėjimas

Pradedame pokalbių ciklą „Tapatumo puoselėjimas skirtybių pasaulyje“. Įis ciklas  iš dalies yra remiamas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Pirmasis į klausimus apie tapatybę ir lietuvių kalbą atsako dainų autorius ir charizmatiškas atlikėjas Domantas Razauskas, aktyviai grojantis ir koncertuojantis jau dešimtmetį.

Kodėl atlikėjas kuria ir atlieka lietuviškas dainas? Kur slypi gimtosios kalbos stiprybė? „Būdamas lietuvis, kalbėdamas ir dainuodamas, aš jaučiu galbūt ne tą patį, ką jausdavo užkalbėjimą, gydančią maldą ar raudą giedantis prieš šimtus ar tūkstančius metų čia gyvenęs baltas, bet įtariu, jog kažką panašaus, nes yra tam tikri dalykai, nepriklausomi nuo laiko, geografijos ar nepaklūstantys jokiai matų sistemai“, – sako Domantas Razauskas.

Atlikėjo nuomone, lietuvių kalba mums vis dar yra išlikusi kažkuo daugiau nei tik komunikacijos priemone. „Lietuvių kalba yra saugotina ne kaip muziejinė vertybė, bet ji bus gyva tik tada, jeigu bus kaip dirbama žemė, jeigu ji bus vartojama, jei bus gyva dainose, eilėse, o jos giedamos ir dainuojamos ne per valstybines šventes ir ne prie paminklų – o nuolat“, – pabrėžia D. Razauskas.

Daugiau atlikėjo minčių – Bernardinai TV reportaže.