2012 08 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Keramikos simpoziumo parodoje – garsūs menininkai ir nauji talentai

Simpoziumo dalyviai, organizatoriai ir keramikai V.Valiušio keramikos muziejuje

Rugpjūčio 3 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyko XIX Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo parodos atidarymas. Šis renginys vainikuoja simpoziumą, kuris tęsėsi visą mėnesį. 20 val. Dailės galerijos kiemelyje prasidėjo Džiazo muzikos vakaras.

Parodoje eksponuojami įspūdingi keramikos darbai, kuriuos sukūrė 7 menininkai, atvykę iš Japonijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Rusijos, Ukrainos. Parodos architektė Gražina Pajarskaitė keramikų darbus surežisavo tarsi režisierius spektaklį.

Panevėžiečiai ir miesto svečiai šįkart pirmąjį darbą pamatys dar neįėję į galerijos vidų – japonė keramikė, tarptautinės keramikos akademijos narė Itsue Ito papuošė galerijos sieną savo kūriniu.

„Gausiai, įvairiai, talentingai”, – taip trumpai galima apibūdinti lietuvio keramiko Valdo Pukevičiaus darbus. Įspūdį daro ir didelę kūrybinę patirtį turintis lenkų menininkas Michal Puszczynski savo grandioziniu darbu „Nebaigtas”.

Sergey Sorinsky iš Sankt Peterburgo šmaikštauja gamtos ir naujųjų technologijų tema. Formų subtilumu ir faktūrų išmone žavi ukrainietės Tamaros Berezos kūriniai.

Meksikietės tarptautinės keramikos akademijos narės Glorios Carrasco darbai savo konstrukcija primena, kad jų autorė dar ir architektė. Simpoziumo senbuvis, panevėžietis keramikas Romualdas Aleliūnas turėjo dvigubą krūvį, nes ne tik kūrė, bet ir talkino savo kolegoms.

Menininkai penkias savaites dirbo keramikos įmonėje „Midenė“, o po darbo Dailės galerijoje rengė kūrybos vakarus miesto bendruomenei. Simpoziumo metu įvyko konferencija „Keramikos meno tendencijos“. Laisvalaikiu keramikai susipažino su Lietuva: Vilniumi, Anykščių apylinkėmis, Vytauto Valiušio keramikos muziejumi Leliūnuose. Visiems didelį įspūdį paliko kelionė siauruku ir ypač Kuršių nerijos grožis bei poilsis Nidoje.

„Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas užima išskirtinę vietą tarp keramikai skirtų renginių. Tai – ilgiausiai, nepertraukiamai ir kryptingai šiuo metu Lietuvoje veikianti keramikų kūrybinė „laboratorija“. Simpoziumas turitinkamą techninę bazę, plačią programą, atvirą reikšmingiems atradimams. Į renginį kviečiami saviti, įdomūs kūrėjai“, – teigia tarptautinio keramikos simpoziumo organizatorė, Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

Panevėžio dailės galerijoje saugoma per 600 šamotinės keramikos kūrinių, kurių autoriai – 149 menininkai iš 32 valstybių. Po šio simpoziumo Dailės galerijos keramikos rinkinys pasipildė naujais vertingais kūriniais.

XIX Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo kūrinių paroda veiks iki rugsėjo 23 dienos

Panevėžio miesto dailės galerijos informacija