Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2012 08 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Įžymiojo karvedžio istorija – tarsi romanas

Philip Freeman. Aleksandras Makedonietis: romanas. Iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas. – Vilnius: Tyto alba, 2012. – 424 p.

Philip Freeman (Filipas Frimenas) – Liuterio koledžo Dekoroje (JAV, Ajovos valstija) Klasikinių kalbų katedros profesorius, mokslų daktaras, klasikinių bei keltų kalbų ir literatūros specialistas. Jis – aistringas senovės istorijos gerbėjas ir populiarintojas, septynių istorinių knygų autorius; 2009 m. lietuvių kalba išleista jo knyga apie Julijų Cezarį.

„Aleksandras Makedonietis“ – tai tarsi romanas papasakota įžymiojo karvedžio istorija. Autorius sako: „Aš susižavėjau šiuo žmogumi, todėl negalėjau atsispirti galimybei pasinerti į senovės bei šiuolaikinius šaltinius apie jo gyvenimą, aplankyti jo kelionės vietas ir įsivaizduoti jį jojantį savo žirgu Bucefalu per Makedonijos lygumas ar žygiuojantį per Irano ir Afganistano dykumas bei kalnus. Tačiau svarbiausia mano paskata buvo noras parašyti pasakojamojo pobūdžio Aleksandro biografiją.“ Taigi tai pasakojimas tiems, kurie apie didįjį karvedį nori sužinoti viską nuo pradžių iki galo – nuo paties gimimo iki paskutinio atodūsio.

Garsusis Makedonijos valdovas – viena žymiausių ir reikšmingiausių pasaulio istorijos figūrų. Genialius jo karybos metodus studijavo ir iš jų mokėsi ir Hanibalas, ir Napoleonas, jie aktualūs ir dabar, praėjus dviem tūkstantmečiams. Aleksandras mirė sulaukęs vos trisdešimt trejų metų, tačiau spėjo perskrosti senovės istorijos dangų kaip kometa, sukurti imperiją, kurios teritorija plytėjo nuo Jonijos jūros iki Himalajų kalnų, užkariauti didžiules valstybes ir pats tapti legenda.

Philipas Freemanas vaizdingai, išsamiai ir įtaigiai aprašo Aleksandrą Makedonietį ir kaip išskirtinę asmenybę, ir kaip genialų karvedį, stipriai paveikusį tolesnę pasaulio istoriją.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite