Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2012 08 28

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Konceptuali „Sostinės dienų“ staigmena: vietoje Lenino – Lennonas

„Vilniaus festivalių“ nuotrauka

Aštuonioliktą kartą Vilniuje vyksiančios „Sostinės dienos“ pakvies ne tik į gausybę nemokamų koncertų bei renginių, bet ir dovanos įsimintinų staigmenų.

Penktadienį, rugpjūčio 31 d., Katedros aikštėje žiūrovus džiugins didžiausias Baltijos šalyse vandens fontanų ir šviesų spektaklis, o Lukiškių aikštėje iškils originali legendinės grupės „The Beatles“ muzikanto Johno Lennono smėlio skulptūra.

„Vilniaus festivalių“ nuotrauka

Šiai meninei iniciatyvai organizatoriai parinko simbolinę vietą – Lukiškių aikštę prie „dūzgiančio“ „Sostinės dienų“ prospekto atkarpos, šiemet pavadintos „idėjų ir laisvės erdve“. Joje bus pagerbta legendinė grupė „The Beatles“, kurios 50 metų jubiliejų šiemet pažymi visas pasaulis. Prie Lukiškių aikštės įrengtoje scenoje žinomi Lietuvos ir kitų šalių muzikantai savo koncertuose atliks nemažai „bitlų“ hitų. O garsūs Latvijos menininkai pastatys Johno Lennono skulptūrą. Kaip šmaikštauja „Sostinės dienų“ organizatoriai, „vietoje Lenino iškils Lenonas“.


Menininkų grupės „Frostiart Baltic“ nariai garsėja ledo ir smėlio skulptūrų kūrimu įvairiems renginiams bei festivaliams Skandinavijoje, Prancūzijoje, JAV. Lietuvoje jie sukurs didžiulę smėlio skulptūrą, kurios aukštis sieks beveik 7 metrus, o jos statybai bus sunaudota per 100 tonų smėlio! Skulptūra atkurs Johno Lennono portretą, kurio detales autoriai laiko gilioje paslaptyje – ji bus atskleista tik „Sostinės dienų“ atidarymo dieną.

Johnas Lennonas (1940–1980 m.) – vienas iš keturių grupės „The Beatles“ narių, dar žinomas kaip gitaristas, dainų kūrėjas, poetas, vokalistas, humoristas, politikos aktyvistas, aktorius. Jis laikomas vienu įtakingiausių XX amžiaus muzikantų ir dainų kūrėjų, kurie savo veikla skelbė laisvės ir pacifistines idėjas, stengėsi keisti tuometinį pasaulį. 1980 m. gruodžio 8 d. Johną Lennoną, prie pat jo namų Niujorke nušovė gerbėjas, anksčiau tą patį vakarą iš J. Lennono gavęs autografą.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Vilniaus miestas garsėja pasaulyje moderniosios muzikos tėvu vadinamo Franko Zappos atminimo skulptūra, o pernai rudenį Lukiškių aikštės prieigose buvo atidengtas suoliukas – paminklas, skirtas maestro Vytauto Kernagio atminimui.

„Sostinės dienų 2012“ metu iškilsianti J. Lennono smėlio skulptūra sostinės gyventojus ir svečius džiugins iki rugsėjo vidurio.

Daugiau informacijos www.sostinesdienos.lt.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.