Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2012 08 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Antrasis Šv. Jokūbo festivalis dovanos devynis nemokamus koncertus

Maskvos A. Svesnikovo akademinis choras

Rugsėjo 8 d. Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje startuoja antrasis Šv. Jokūbo festivalis, vilniečius ir sostinės svečius pakviesiantis į sakralios muzikos aura alsuosiančius susitikimus su profesionaliaisiais Lietuvos ir užsienio šalių chorais.

2011 m. valstybinio choro „Vilnius“ ir brolių Dominikonų iniciatyva pradėtas rengti festivalis ir šiais metais žada pikantiškų staigmenų chorinės muzikos mėgėjams – festivalio programą papuoš Maskvos A. Svešnikovo valstybinis akademinis rusų choras bei Ukrainos Ivano-Frankovsko kamerinis choras „Vaskresinnia“, koncertuosiantys ne tik Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje Vilniuje, bet ir Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčioje.

„Džiaugiamės galėdami pristatyti pasaulyje plačiai žinomą ir aktyviai koncertuojantį Maskvos A. Svešnikovo chorą, kuris pasirodymą Šv. Jokūbo festivalyje įtraukė į savo europinį turą. Turėsime unikalią galimybę išgirsti autentišką rusų atliekamą S. Rachmaninovo „Šv. Jono Auksaburnio Liturgijos“ skambesį. Tuo tarpu svečiai iš Ukrainos ne tik koncertuos Vilniuje ir Kaune, bet ir dalyvaus Sekmadienio Liturgijoje ukrainiečių kalba Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčioje“,  – pasakojo festivalio meno vadovas Povilas Gylys.

Lietuvių chorinės muzikos kultūrą festivalyje atstovaus trys pagrindiniai šalies kolektyvai – Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas P. Bingelis), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas T. Ambrozaitis) ir valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas P. Gylys).

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ ir šiemet festivalyje pristatys įvairių šalių ir laikmečių autorių sakralinę muziką, o pirmą kartą festivalyje dalyvausiantis Kauno valstybinis choras pateiks Maironio metams skirtą programą „Maironis“.

Valstybinis choras „Vilnius“ Šv. Jokūbo festivalio programą įrėmins stambios formos kūriniais. Rugsėjo 8 d., festivalio atidarymo koncerte Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje skambės J. Haydn „Septyni Kristaus žodžiai“, o uždarymo koncerte drauge su operos solistais S. Janušaite, I. Linaburgyte, A. Janutu, V. Bagdonu ir pianistais A. Juozauskaite ir D. Jozėnu choras atliks G. Rossini „Mažąsias iškilmingas mišias“.

Visi festivalio renginiai – nemokami.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu