2012 09 13

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Rašytojo Vytauto Bubnio aštuoniasdešimtmetį paminėjus

Rašytojas Vytautas Bubnys dalina autografus. Rūtos Kazlauskaitės nuotrauka

Saulėtą ir visai nerudeniškai šiltą rugsėjo 10-ąją Lietuvos rašytojų sąjungoje, Vilniuje, įvyko jubiliejinis rašytojo Vytauto Bubnio kūrybos vakaras. Šios iškilios asmenybės gerbėjų sausakimšoje salėje poros valandų renginiu buvo vainikuoti ilgi rašytojo kūrybos metai bei ištarti sveikinimo žodžiai rugsėjo 9-ąją suėjusio jo garbingo aštuoniasdešimties metų jubiliejaus proga.

Renginio pradžią papuošė styginių kvarteto atliekama muzika, po to Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas perskaitė Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą. Šalies vadovė padėkojo Vytautui Bubniui už svarų indėlį į lietuvių literatūrą ir Lietuvos kultūrą. Ji akcentavo rašytojo pasitikėjimą gyvenimu, meno galia, jo dėmesį paprastam žmogui, per kurį atskleidžiama tautos istorija, tradicinių vertybių raida ir jų poveikis visuomenei.

Vėliau taip pat buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojo Česlovo Juršėno sveikinimas, kuriame rašytoją jis vadino prozos patriarchu ir linkėjo jam ilgų kūrybos metų.

Gražių žodžių Vytautui Bubniui negailėjo ir Vilniaus universiteto dėstytoja lietuvių literatūros tyrinėtoja bei kritikė Viktorija Daujotytė. Ji prisiminė, kad būdama dar studentė rašė recenziją apie rašytojo kūrinį „Ajerai kvepia“ ir pavadino jį „Sugrįžimu į vaikystę“. Literatūrologę maloniai nustebino, kad po daugelio metų, 1976-aisiais, šiai knygai pats kūrėjas surado analogišką sinonimą. Ji taip pat pareiškė savo nuomonę, kad lietuvių kino filmas „Maža išpažintis“ sutvirtino Vytauto Bubnio, kaip gero psichologo bei mokytojo, poziciją.

Vėliau renginyje rašytojo kūrybą skaitė aktorė Gražina Urbonaitė. Ji pralinksmino publiką padeklamuodama Vytauto Bubnio ketureilį „Skrenda gervės, skrenda gulbės ir aš skrisčiau, jei ne bulvės.“

Sveikinimo žodį taip pat tarė aktorius Regimantas Adomaitis ir žurnalistas bei literatūros kritikas Rimvydas Stankevičius, pastarasis pranašavo Vytautą Bubnį tapsiant svarbiausiu XX a. rašytoju ateities literatūrai, kinui. O literatūros kritikas Stasys Lipskis kūrėją vadino milijonieriumi. Juk bendras jo išleistų knygų tiražas – net šeši milijonai!

Rašytojo Vytauto Bubnio jubiliejinio kūrybos vakaro akimirka. Rūtos Kazlauskaitės nuotrauka

Baigiantis kūrybos vakarui, visiems sveikinusiems, skaitytojams, publikai padėką išreiškė ir jubiliatas. O dviejų valandų renginį vainikavo skaitytojų laiškai bei delegacijos iš Prienų (rašytojo gimtinės) sveikinimai ir padėka už meilę bei ištikimybę tėviškei.

Lietuvių rašytojas, prozininkas, dramaturgas, eseistas, politinis bei visuomenės veikėjas Vytautas Bubnys gimė 1932 m. rugsėjo 9-ąją Čiudiškiuose, Prienų rajone. Vilniaus pedagoginiame institute įgijo lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojo specialybę. Nuo 1958 m. jis buvo Lietuvos rašytojų sąjungos narys, o 1965–1966 m. žurnalo „Moksleivis“ redakcijos vedėjas, o iki 1974 m. ėjo vyriausio redaktoriaus pareigas. Vėliau jis atsidėjo tik kūrybiniam darbui. Išleido trisdešimt du apsakymų rinkinius, romanų, apsakymų vaikams. Rašytojas yra gavęs net dešimt apdovanojimų už kūrybą.

Rūta Kazlauskaitė

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.