2012 10 08

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Vilniaus Rotušėje – paroda „Donelaitis, 2012”

Praėjusią savaitę Vilniaus Rotušėje atidaryta tapybos paroda „Donelaitis, 2012”, skirta Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti. Ją sudaro specialiai devyniems tapytojams šia tema užsakyti kūriniai, taip pat ir kitų norinčių dalyvauti parodoje menininkų darbai.

Parodos motto – Donelaitis ir jo epocha, jo literatūrinis palikimas, „Metų“ interpretacija. Dailininkai savo kūriniuose gilinasi į Mažosios Lietuvos istoriją ir gamtovaizdį, K.Donelaičio bei kitų ten gyvenusių ir kūrusių iškilių asmenų – kunigų, filosofų, kultūrininkų – kūrybinį palikimą. Dailininkai stengiasi nužerti laiko dulkes, nutrinti nuo mokyklos suolo uždėtą scholastinį apnašą.

Šioje parodoje dalyvauja A. Giedrimas, V. Dubauskas, R. Martinėnas, R. Balinskas, V. Marcinkevičius, A. Jonkutė, A. Vozbinas, B. Gražys, M. Furmanavičiūtė, V. Gurskas, A. Griškevičius, V. Ajauskas ir kiti žinomi tapytojai. Tapybos ekspoziciją papildo klaipėdiečio fotomenininko V. Jankausko nuotraukos iš ekspedicijos po Mažąją Lietuvą.

Tikimės, kad šių tapytojų kūryba praplės ir praturtins žiūrovo susikurtą K. Donelaičio asmenybės, jo kūrybos ir laikmečio įvaizdį bei mums primins mūsų istorinio palikimo svarbą. Ši paroda yra tęstinio projekto dalis, visas projektas vyks dar vienus metus. 2014 m., kai minėsime poeto jubiliejų, bus surengta didelė tapybos, skulptūros ir grafikos paroda, bus išleistas katalogas.

Parodos kuratorė A. Tornau