Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2015 11 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pats metas stiprinti imunitetą!

Atėjus šaltajam metų laikui, žmones vis labiau pradeda varginti įvairūs susirgimai ir negalavimai. Viena pagrindinių to priežasčių yra nusilpęs imunitetas, kuris nebepajėgia kovoti su ore sklandančiais virusais. Štai keli patarimai, kurie padės sustiprinti imunitetą ir išvengti sunkesnių susirgimų.

Tinkama mityba. Mokslininkai jau seniai yra pripažinę, kad žmonės, kurie gyvena prasčiau ir valgo nevisavertį maistą, yra mažiau atsparūs infekcijoms ir ligoms. Taip yra todėl, kad didžioji dalis vitaminų į žmogaus organizmą patenka per maistą.

Taigi, šaltuoju periodu svarbu valgyti daug daržovių, kuriose gausu vitaminų. Galima išskirti brokolius, šparagus, česnaką, morkas, įvairias uogas, greipfrutus, obuolius ir pomidorus. Svarbu atsižvelgti ne tik į produkto kainą, bet ir regioną iš kur jis atvežtas. Kartais, pavyzdžiui, lietuviškos daržovės gali būti brangesnės, tačiau šviežesnės, todėl reikėtų įvertinti visus aspektus.

Vitaminai ir maisto papildai. Dažnai organizmui neužtenka maistingųjų maisto medžiagų ir gaunamų vitaminų tik iš maisto produktų. Tokiais atvejais specialistai rekomenduoja vartoti maisto papildus ir vitaminus, kurie stiprina organizmą. Ypač svarbūs yra A, C ir E vitaminai, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus ir taip palengvina imuninės sistemos darbą. Rekomenduojama vartoti greipfrutų sėklų ekstraktus, seleną, cinką, kurių gausu vaisiuose, jūros gėrybėse, riešutuose, grūdų duonoje. Taip pat galima išskirti greipfrutų sėklų ekstraktą „Citroplus“, kuris yra puikus antioksidantas ir tinkama priemonė esant peršalimui, burnos ar ryklės infekcijoms. Jame esantys vitaminas C bei bioflavonoidai greipfrutų sėklų ekstraktą paverčia vienu iš stipriausių antioksidantų gamtoje.

Sveikas gyvenimo būdas. Norint išvengti galimų susirgimų, pirmiausia reikia propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Imunitetą ypač neigiamai veikia rūkymas, alkoholio vartojimas, miego trūkumas ir patiriamas stresas. Tai veiksniai, kurie ne tik silpnina imunitetą, tačiau ir gali sukelti ilgalaikius, chroniškus susirgimus. Šaltuoju metų laiku specialistai rekomenduoja eiti miegoti valanda ar keliomis anksčiau, nei įprasta tam, kad organizmas galėtų pakankamai pailsėti.

Vitaminų ir žolelių vonios – tai dar vienas liaudyje populiarius metodas, kuris padeda stiprinti imunitetą. Šiai voniai paruošti tinka įvairios džiovintos uogos: aviečių, šaltalankių, šermukšnių. Jas galima naudoti visas kartu arba tik tas, kurias turite, tačiau svarbu, kad visų sudedamųjų dalių būtų po lygiai. Norint paruošti šią vonią, tereikia turimas žoleles užpilti verdančiu vandeniu ir palaukus 10 minučių supilti į vonią. Šis metodas rekomenduojamas esant kvėpavimo takų susirgimams.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite