2012 10 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje – Mingės plenero „DELTA. Išlikimo taikiniai“ paroda

Lapkričio 5 d. (pirmadienį) 17.30 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje (Trakų g. 10, IIa., Vilnius) atidaroma Mingės plenero „DELTA. Išlikimo taikiniai“ paroda.

Nemuno deltos regioniniame parke, atokiau nuo „žemyninio“ gyvenimo, įsikūrusiame etnografiniame Minijos kaime, trečius metus yra rengiamas „Mingės pleneras. DELTA“. Savo slėpininga ramybe ir tvyrančia vandenų jėga ši unikali vietovė išlaisvina meninę vaizduotę. Įdomu yra atrasti ir stebėti visa, kas čia vyksta, yra išlikę ar nuspėjamai būta. Savitas koloritas, čia gyvenančių žmonių prisitaikymas prie vandens ir stiprių vėjų, architektūra suteikia daug sodrios medžiagos kūrybai.

2012 m. liepos 22 – rugpjūčio 3 d. vykęs trečiasis Mingės pleneras „Delta. Išlikimo taikiniai“ galutinai įtvirtino tapytojų ir fotomenininkų nusiteikimą tyrinėti Mažosios Lietuvos vietoves ir perkelti motyvus į savo paveikslus. Tapytojai Arvydas Baltrūnas, Antanas Beinaravičius, Viktoras Binkis, Aldona Dobrovolskienė, Dainora Remeikytė, Arvydas Švirmickas, fotografės Nijolė Kalinauskaitė ir Monika Dobrovolskytė tapė ir fotografavo Drevernoje, Rusnėje, Kintuose, Šilutėje. Permainingo, bet pastoviai saulėto oro, stiprių įspūdžių ir geros nuotaikos vedami menininkai ieškojo medžiagos plenero temos plėtojimui. Sėkmingam ir produktyviam  plenero kūrybinių sumanymų įgyvendinimui buvo įsikurta dviejose pamario vietovėse – Minijos kaime, o po to –  Ventėje. Pasinaudota labai vertinga galimybe susitikti su vietos žmonėmis, kurie skirtingus plenero temos aspektus papildė savo profesinėmis žiniomis ir noru padėti dailininkams išsamiau susipažinti su krašto istorija, tradicijomis ir šiandieniniais darbais. Ypatingi buvo ir susitikimai su Indre Skablauskaite Šilutės muziejuje, Rita Tarvydiene Vydūno kultūros centre, Andriumi Varnu ir Alfonsu Pekarsku Kintuose bei Žygimantu Šarakausku Minijos kaime. Muziko ir multiinstrumentalisto Tomo Dobrovolskio koncertas plenero atidarymo šventėje, surinkęs didžiulį Mingės plenero svečių, rėmėjų, vietos gyventojų būrį, dar kartą patvirtino, kad vasaros metas labai smagiai nuteikia tiek bendravimui, tiek kūrybai. 

Paroda veiks iki lapkričio 24 dienos.