2012 11 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Dalai Lamos XIV knyga „Kelias į nušvitimą”

Jo Šventenybė Dalai Lama, Jeffrey Hopkins. Kelias į nušvitimą. Iš anglų kalbos vertė Milda Dyke. – Vilnius: Aukso pieva, 2012. – 248 p.

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV, vieno garbingiausių mūsų amžiaus dvasinių vadovų, knyga skirta visiems žmonėms, nesvarbu, kokia jų rasė, religija ir pažiūros. Už savo principingą taikos ir atjautos laikyseną net smurto situacijoje 1989 metais Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.

Kviesdamas susipažinti su pagrindiniais budizmo principais knygoje „Kelias į Nušvitimą”, Dalai Lama paprastai ir nuosekliai aptaria kelią į nušvitimą, dalijasi išmintimi ir savo bei tūkstantmete Tibeto dvasine bei praktine patirtimi.

Nušvitimas budistams – tobulas Budos būvio pasiekimas, galutinis išsivadavimas iš bet kokių protą drumstančių negatyvių aspektų. Tai dinamiškos laisvės būsena, kurios siekia budistai, pasiryžę veikti visų kenčiačių būtybių labui tol, kol paskutinė gyva būtybė išsilaisvins iš nuolatinio gimimų ir mirčių rato – samsaros.

Visame pasaulyje Tibetas garsėja budistinės praktikos išgryninimu į lengvai suprantamas pakopas. Šioje knygoje Dalai Lama paprastai ir preinamai aptaria kelio į nušvitimą dvasinių praktikų seką. Įsigilinęs į pamatinį Budos mokymą apie fenomenų tarpusavio priklausomybę, Dalai Lama parodo, kaip šį fundamentali įžvalga veda tiek į žmogiškosios situacijos diagnozę, tiek ir į išeitį iš egzistencijos rato, kuriame, pasak budizmo, keliaujama nuo vieno gyvenimo į kitą, kartu nešantis ir savo kentėjimą. Dalai Lama paaiškina, kokiu ypatingu būdu budistinės praktikos yra sutelktos apie beesmiškumo sampratą, kaip jų pagalba ugdoma altruistinė nuostata, skatinanti altruistiškumą ir toleranciją.

Jo Šventenybė Dalai Lama, Nobelio taikos premijos laureatas, dvasinis Tibeto tautos vadovas, daugelio knygų autorius, iki 2011 m. Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas; reziduoja Indijoje, Dharamsaloje.

Jeffrey Hopkinsas, žymus amerikiečių tibetologas, Virdžinijos universiteto Tibeto budizmo studijų profesorius emeritas, daugiau nei 25 knygų autorius, 1979‒1989 metais pagrindinis Jo Šventenybės Dalai Lamos vertėjas į anglų kalbą.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.