2012 11 18

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Vincas Kolyčius. Tarsi paskutinė

Jei paklaustume šiuolaikinio vaiko, kaip jis įsivaizduoja pasaulio pabaigą, tikriausiai išgirstume katastrofišką sunaikinimą primenantį pasakojimą. Jėzus į šį klausimą atsako, kalbėdamas apie pilnatvę ir sugrįžimą. Jis užtikrintai kalba apie Žmogaus Sūnaus sugrįžimą, kad viskas būtų atbaigta.

Jėzaus mokymas kupinas rūpesčio atverti žmonėms akis, kad jie pastebėtų artėjančios pasaulio pabaigos ženklus. Pabaigos, kuri nebus krytis į nebūtį, bet įžengimas į šlovę.

Kada tai įvyks, yra ir visada liks paslėpta. Tai yra Tėvo paslaptis. Tėvas jos dar neatskleidė dėl savo begalinio gerumo ir neišmatuojamos kantrybės. Veltui klaustume: „Kodėl?“ Kol kas mūsų tai neliečia. Svarbu tik žinoti, jog tas sugrįžimas bus ir reikia jam ruoštis, kad neliktume nepataisomai atskirti nuo Karalystės.

Homilijos autorius Kanadoje gyvenantis pamokslininkas Vincas Kolyčius primena, kad kiekviena diena yra svarbi, nes artina mus prie mūsų asmeninės „pasaulio pabaigos“ – perėjimo į Anapus. Kiekviena akimirka yra unikali ir nepakartojama, ji nebesugrįš, o kažkuri jų bus mums paskutinė, prieš peržengiant Slenkstį.