2012 11 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kaune įvyko sakralinių šokių seminaras „Talita kum–šok!“

„Gyvenimo ir tikėjimo institute“ lapkričio 15 dieną 14 val. įvyko sakralinių šokių seminaras „Talita kum–šok!“. Per keturias valandas dalyviai susipažino su tarpkultūrinėmis sakralinių šokių tradicijomis, istorija, bibliodramos metodu. Šiame renginyje kviečiama šokiu įprasminti aramėjiškai Jėzaus pasakytus žodžius: „Talita kum“ (Mk 5, 41) („Mergaite, kelkis“).

Pirmiausia dalyviai susipažino, trumpai aptarė savo patirtį su šokiais, nurodė, ko labiau nori užsiėmimo metu: teorijos ar šokio. Dauguma dalyvių buvo moterys, kurios tvirtino, kad šokis yra jų gyveno dalis: vienos yra buvusios profesionalios šokėjos, kitos moko vaikus, šoka laisvalaikiu. Jos į sakralinių šokių seminarą atėjo tam, kad pasisemtų naujos patirties, įgytas žinias galėtų taikyti mokydamos kitus.

Renginio dalyviams buvo įteikta knyga „Talita kum–šok!“, pagal kurią vedamas seminaras. Per vieną dieną išmokti visus šokius yra fiziškai per sunku. Kadangi nustatytas seminaro laikas yra keturios valandos, buvo nuspręsta išmokti tik pusę knygos instrukcijose pateiktų šokių. Šalia instrukcijų yra aprašymai, maldų tekstai, prasmingi pasakojimai, kuriuos skaitant šokis įgauna kitą prasmę. Dalyviai aiškiau supranta, ką reiškia konkretus šokis, kokiu metu jis šokamas ir gali geriau jam pasiruošti.

Viena iš užsiėmimo vedėjų Mintautė Šeškaitė sakė: „Šį seminarą vedu antrą kartą. Nors patirtis nėra didelė, tačiau šiokias tokias išvadas jau dabar galiu daryti. Man smagiausia žiūrėti, kaip žmonės, pirmą kartą susidūrę su nepatirtu dalyku, sakraliniais šokiais, iš pradžių į viską leidžiasi lyg ragaudami egzotišką patiekalą – atsargiai, nedrąsiai, manydami, kad bus neskanu. O vėliau, prisijaukinę šokį, įvertina jį kitomis spalvomis. Pačioje pradžioje ir pati taip jaučiausi. Na, bet vaikystėje mokytis skaityti man irgi buvo nemalonu, o dabar literatūra – tai kaip SPA salonas“.

Visą sužinotą informaciją įsiminti ir pritaikyti asmeninėje praktinėje veikloje padės seminarų metu gauta knyga „Talita kum–šok!” ir kompaktinis diskas su šokių įrašais. Knygoje yra pateiktos šokių instrukcijos, ištraukos iš Šv. Rašto vietų, kur minimas garbinimas šokiu, pasakojimai, kokią reikšmę sakraliniai šokiai turi skirtingose kultūrose ir kaip yra taikomas bibliodramos metodas. Bibliodrama – tai Šv. Rašto tekstų skaitymo būdas, kai yra įtraukiamas visas kūnas (gestai, mimika, vaidinimai).

Dalyviai seminarą įvertino puikiai. Pasiteiravus, kuo seminaras buvo naudingas asmeniškai ir profesinei, visuomeninei veiklai, atsakyta, kad įgyta nauja patirtis, praplėtė bendrystės ir vienybės patirtį, buvo giliau išgyventa malda, paskatintas kūrybingumas.

Milda Leišytė

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.