2012 11 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

LDS Šv. Jono gatvės galerijoje – paroda „Kristijono Donelaičio „Metai“ medaliuose“

LDS Šv. Jono gatvės galerijoje 2012 m. lapkričio 21 d., 17 val. atidaroma paroda „Kristijono Donelaičio „Metai“ medaliuose“.

Kristijono Donelaičio 300 – ųjų metinių minėjimo programą šiais metais papildė tarptautinis medalių meno simpoziumas „Kristijono Donelaičio „Metai“ medaliuose“.

Keturi metų laikai – „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“, „Rudenio gėrybės“, „Žiemos rūpesčiai“ – tai ne tik plastinės iliustracijos, bet ir itin individualūs dailininkų vaizduotės reginiai, interpretuojantys poemos tekstą ar Kristijono Donelaičio portretinį atvaizdą.

Greta pagrindinės ekspozicijos, kurią sudaro kūriniai atlikti iš vario (naudojant galvanoplastikos technologiją) ir bronzos liediniai, lankytojai susipažins ir su medalių gamybos eigą iliustruojančiais pavyzdžiais: reljefo lipdyba iš plastelino, gipsiniais modeliais, silikoninėmis formomis.

Simpoziumo dalyvių kūrinius numatoma reprodukuoti Kristijono Donelaičio jubiliejui skirtame leidinyje 2014 m.

Parodos dalyviai: Danius Drulys, Petras Gintalas, Romualdas Inčirauskas, Stasys Leonas Makaraitis, Petras Repšys, Sebastian Mikołajczak, Eglė Čėjauskaitė – Gintalė, Jurgita Erminaitė – Šimkuvienė, Aurelija Šimkutė, Leonas Žuklys, Gediminas Žuklys, Antanas Olbutas.

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu