2012 11 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Paroda „Mokykla“ ir mokytojus, ir tėvus kviečia tapti mokiniais

Penktadienį parodų ir konferencijų rūmuose „Litexpo“ prasidėjo jau antrus metus rengiama paroda „Mokykla“. Tris dienas vyksianti paroda lankytojams pasiūlys sudalyvauti beveik 300-uose renginių – pranešimų, diskusijų, gyvų žinių mainų, improvizuotų klasių, kūrybinių dirbtuvių.

Psichologai, vaikų ir tėvų santykių specialistai kalbės apie tėvų dalyvavimą mokyklos gyvenime, aktyvių mokyklų bendruomenių veiklos galimybes, vyks diskusijos mokytojams bei tėvams aktualiais klausimais: mokytojų, šeimų vaidmenį ugdant vaiką, prevencines programas, kūrybiškumo skatinimą. Bus teikiamos konsultacijos įvairiais ugdymo, darželių ar jų grupių steigimo klausimais.

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, pristatydamas parodą spaudos konferencijoje, pabrėžė, kad parodoje labai laukiami mokinių tėvai. „Neretai mokyklą suprantame kaip vietą, kurioje mokytojai moko vaikus. Tačiau vaiko ugdymuisi labai svarbią reikšmę turi tėvai, jų dalyvavimas mokyklos ir vaiko gyvenime. Tad vienas svarbiausių šios parodos akcentų – renginiai tėvams. Koks tėvų vaidmuo mokykloje? Kaip rengti įdomius tėvų susirinkimus, ką svarbaus tėvai gali nuveikti mokykloje, kaip padėti vaikui mokytis? Visi šie klausimai bus aptariami renginių metu“, – sakė V. Bacys.

Simbolinę parodos juostą perkirpo ir renginį atidarė Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis ir pakvietė visus parodos lankytojus – mokytojus, mokinius bei jų tėvus –„pabūti mokiniais“, susipažinti su geriausiomis Lietuvos bei užsienio mokyklų praktikomis, apsilankyti interaktyviose klasėse, apžiūrėti naujausias mokymosi priemones ir technologijas.

 „Svarbiausia – pamatyti, kad mokytis galima ir kitaip, kad reikia ieškoti naujų modelių, kurie geriau padės atsirinkti ir įsisavinti žinias“, – sakė G. Steponavičius ir pasiūlė sužinoti, kaip šiuolaikinių technologijų pagalba galima mokytis istorijos ar kaip muziejuje surengti biologijos pamoką.

Giedrius Vaidelis išskyrė žmogiškųjų santykių reikšmę, tikindamas, kad tik technologijų pagalba nieko nepasieksime: „Investicijos į pastatus, į mokymosi priemones, į mokytojų kvalifikaciją, atlyginimų didinimas, švietimui skirtų lėšų didinimas yra svarbu, tačiau nemažiau svarbus yra ir bendravimas, bendradarbiavimas, žmogiški santykiai“.

Lapkričio 23-25 d. vykstančios parodos šūkis – „Laimingai augti“. Jos organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, bei konferencijų ir parodų rūmai „Litexpo“ su partneriais tikisi surengti apie 300 renginių, o pačioje parodoje savo produktus ir paslaugas pristato apie 60 organizacijų bei įmonių.