2012 12 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Januszo Korczako metus palydint

Tomeko Bogackio piešinys.

2012-uosius Lenkijos Seimas paskelbė iškilaus pedagogo, publicisto, rašytojo, gydytojo Januszo Korczako (1878–1942) metais. Lenkų armijos karininkas, Našlaičių namų Varšuvoje įkūrėjas ir globėjas, žmogus, vienas pirmųjų Lenkijoje iškėlęs vaiko teisių ir emancipacijos klausimą, buvo nužudytas 1942-ųjų rugpjūtį Treblinkoje kartu su 192 savo globotiniais.

Šią savaitę Lietuvoje, kaip ir Lenkijoje, vyko Januszo Korczako metų baigiamieji rengniai.

Gruodžio 10 d. Lenkijos institutas kartu su Gdansko Baltijos kultūros centru ir Krokuvos Knygos institutu Vilniuje surengė seminarą-susitikimą: „Korczakas – skaitymo džiaugsmas“. Šis renginys yra projekto „Korczakas 2012. Kaip kalbėti apie Korczaką vaikams ir suaugusiems šiandien“ dalis.

Dalyvavo: prof. Grzegorz Leszczyński (Varšuvos universiteto vaikų literatūros tyrinėtojas), Anna Czerwińska-Rydel (istorinės ir biografinės tematikos knygų vaikams autorė), Adam Jaromir (knygų leidėjas), Roma Vaičiulytė (LR vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėja), prof. Ona Monkevičienė (Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto dekanė).

Gruodžio 11 d. J. Sniadeckio gimnazijoje Šalčininkuose ir Eišiškių gimazijoje vyko kūrybinės dirbtuvės moksleiviams pagal knygą Kitoje lango pusėje. Pasakojimas apie Januszą Korczaką“.

Dirbtuves vedė Dorota Łoskot-Cichocka, knygų vaikams iliustratorė ir Ewa Olejnik, audio knygų leidėja.

Tą pačią dieną darželyje „Šypsena“ vyko to paties projekto kūrybinės dirbtuvės vaikams „Drambliukas“, pagal Adamo Jaromiro ir Gabrielios Cichowskos knygą „Drambliukas“.

Baigiamasis renginys knygos  „Bliumkos dienoraštis“ pristatymas ir iliustracijų parodos atidarymas vyko Lenkijos institute. Renginyje dalyvavo knygos autorė Iwona Chmielewska.

Daugiau apie Januszą Korczaką: „Januszas Korczakas – vaikų karalius“ ir „Januszas Korczakas: Nėra vaikų, yra žmonės“.