2012 12 13

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ornitologai kviečia į paskaitą „Žiemojančių paukščių globa ir apsauga“

Lietuvos ornitologų draugija primena: gausiai iškritus sniegui ir žemę sukausčius gruodui, pats laikas remontuoti senąsias lesyklas, neturint – jų įsigyti, įrengti naujas. Ne vienam kyla klausimas – kam gi tuos paukščius lesinti? Juk jie laukiniai, patys moka susirasti maisto. Deja, kai žemė pasidengia storu sniego sluoksniu, o medžiai apsitraukia šerkšnu, daugelis smulkiųjų paukščių nebeįstengia surasti maisto, daug jų žūva nuo bado ir šalčio.

Pagelbėdami sparnuočiams ištverti sunkią žiemą, darome gera ir sau. Zylės, geniai, bukučiai, atidžiai prie lesyklų apžiūri medžių kamienus, šakeles, tvoras, pastatų sienas, sunaikina daug vabzdžių kenkėjų kiaušinėlių, lėliukių. Be to, ir pačiam žmogui gražu ir gera stebėti lesyklas lankančias įvairių rūšių zyles, vikriai besisukinėjantį bukutį, grožėtis švilpaujančiomis juodagalvėmis sniegenomis. Jei jau įsirengėte lesyklą, reikia atsiminti, kad paukščius reikia sistemingai lesinti, kasdien per didžiuosius šalčius.

Ornitologai primena, kad pats laikas pasirūpinti ir paukščių inkilais. Senus inkilus reiktų suremontuoti, išvalyti. Jie atkreipia dėmesį į kuriamą klaidingą nuomonę, kad paukščiams inkilus reikia kelti tik pavasarį, kada paukščiai grįžta iš šiltų kraštų. Inkilus galima kelti visus metus. Inkilai yra ypač svarbūs kaip nakvynės vietos šaltomis, žvarbiomis žiemos naktimis. Juose mielai apsistoja lesyklose besimaitinančios zylės, kurių dalis liks pavasarį perėti.

Lietuvos ornitologų draugija įgyvendindama projektą „Inkilų ir lesyklų muziejai paukščiams ir vilniečiams tęsia paskaitų ciklą „Paukščių globa Vilniaus mieste – galimybės ir būtinybė“. Jau šį šeštadienį gruodžio 15 d. 14. 00 val. kartu su kūrybinėmis dirbtuvėmis „BEEpart“ kviečia visus vilniečius ir jo svečius į paskaitą „Žiemojančių paukščių globa ir apsauga“.

Paskaita vyks Vilniaus miesto Pilaitės mikrorajone, Smalynės ir Vydūno g. sankirtoje. Lietuvos ornitologų draugijos narys Gediminas Petkus papasakos apie sparnuočių globą žiemą.

Parengta pagal birdlife.lt informaciją

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.