Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2013 01 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Artumų erčios muziejuje: antrosios kunigo Justo Jasėno poezijos knygos pristatymas

Tėve
Išvedęs tautą iš Egipto nelaisvės
Sugrąžink dabar mus prie širdies
Kai artimo bijome

Tai žodžiai iš sausio 18 dieną Panevėžio kraštotyros muziejuje pristatytos antrosios kunigo Justo Jasėno poezijos knygos „Artumų erčios“. Knygos, atvėrusios vos tilpusiems į muziejaus Kryždirbystės salę, kunigo ir poeto kultūrinius ir dvasinius ieškojimus. Tai brandi ir graži knyga, kurią autorius skiria erčioms, kuriose jau sykį įsišaknyta, miestams, kuriuose jau buvota, bičiuliams, su kuriais kalbantis gera žiūrėti. Knyga jaukiai iliustruota dailininkės Stasės Medytės, pasirinkusios šiltą ir daugiaprasmį naminio audeklo motyvą: „Išsidraikę audeklai/ Raudų aidą išgirsta…“. Pirmąją knygos dalį autorius pavadino „Pėdsakais“ ir skyrė kultūros žmonėms, dvasininkams, visiems, kurie paliko ryškų pėdsaką jauno poeto gyvenime. Antrosios dalies „Nutolę priartėjimai“ eilėraščiai kupini egzistencinio nerimo, nostalgijos ir jautrios savistabos. Trečioje poezijos knygos dalyje „Iš Pažado žemės“ lyg rožinio karoliukai suverti talpūs akimirkų iš piligriminių kelionių po Izraelį ir Jordaniją įspūdžiai, apmąstytos tūkstantmetės Dievo istorijos patirtys.

Kunigo Justo Jasėno knygos „Artumų erčios“ pristatymas

Sausio 18-oji Panevėžio muziejaus įkūrimo diena, tad knygos sutiktuves pradėjęs muziejaus direktorius Arūnas Astramskas svarstė, ar ne per daug šiandien kultūros įstaigose pramogų, ar ne per maža prasmės, kurią atveria skaudžiai išgyventas poetinis žodis. Gausiai susirinkusiesiems Justo Jasėno poezijos prasmes padėjo atskleisti Juozo Miltinio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Lina Rastenienė, eilėraščius įtaigiai skaitė Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė, Kupiškio muzikos mokyklos akordeonininkas Valentinas Kaminskas eilėraščius palydėjo muzikinėmis improvizacijomis. Autorius kalbėdamas pabrėžė, kad jam labai svarbus jo eilėraščių knygos pristatymas Panevėžyje, kur Vytauto Žemkalnio gimnazijoje, maironiečių sambūriuose, moksleiviškuose poezijos pavasarėliuose ir prasidėjo poetiniai ieškojimai, skatinti buvusių mokytojų, miesto poetų, kultūros žmonių. Panevėžyje poetas jaučiasi esąs namuose – saugioje erčioje, tad nenuostabu, kad tąvakar kunigą Justą supo toks gausus būrys gentainių, kraštiečių, bičiulių, buvusių ir esamų parapijiečių. Autorių sveikino Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas, taip pat poetas, Edmundas Rinkevičius, giminaičiai, buvę mokytojai, Lietuvos Biblijos draugijos nariai, artimi kunigo Justo bičiuliai. Dailininkė S. Medytė perdavė kunigui Justui vyskupo ir poeto Antano Baranausko palikuonių sveikinimus. Kunigo ir poeto temą dar stipriau paryškino ir pats Justas Jasėnas, perskaitęs ištrauką iš Aldonos Ruseckaitės knygos „Šešėlis J. M. M.“ apie Maironį.

Graži dvasinės bendrystės gija, nusitiesusi tarp poeto ir jo kūrybos klausytojų, dar ilgai nenutrūko – peraugo į didžiulę poeto autografų laukiančiųjų eilę. Šiltai panevėžiečių sutikta Justo Jasėno poezijos knyga „Artumų erčios“ padovanojo ne tik autoriui, muziejui, bet ir visiems dalyvavusiems bendrystės artumo dovaną.

Muziejininkė Vitalija Vasiliauskaitė

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.