Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2013 02 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje – piešinių paroda „Piešiu istoriją“

Agnės Čerkauskaitės nuotrauka (iš eFoto.lt)

Vasario 4 dieną,  15 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Abonemento salėje atidaroma piešinių paroda „Piešiu istoriją“. 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras jau nuo 1999 m. kasmet organizuoja konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Konkurso tikslas – skatinti jaunimą ugdytis kūrybinius gebėjimus ir pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį; siekti, kad tirdami Lietuvos istoriją, darbų autoriai ją „atrastų” per konkrečių asmenų – įvairių Lietuvos žmonių − likimus ir istorijas.  

Mokiniai skatinami kurti įvairių meninės išraiškos formų darbus: rašinius, piešinius, dainas, filmus, instaliacijas ir kt., vadovaujantis autentiškais istorinių įvykių liudininkų pasakojimais ir kitais istoriniais šaltiniais.  

Konkurse gali dalyvauti Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 5-12 klasių mokiniai.  Nugalėtojų laukia ekskursijos LR Seime, LR Prezidentūroje, muziejuose, po senąsias ir gražiąsias Vilniaus vietas, koncertas Vilniaus mokytojų namuose bei nakvynė ir vakaronė Vidurinėje mokykloje „Lietuvių namai”.  

Po apdovanojimų geriausių darbų autoriai kviečiami vykti į Europarlamentą, o kiti konkurso dalyviai yra kviečiami į istorinę vasaros stovyklą.  

Paroda veiks iki kovo 2 d.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite