2013 03 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Vilniuje bus minimos 54-osios Tibeto sukilimo metinės

Evgenios Levin nuotrauka

Kovo 8 d., penktadienį, Vilniuje, tradiciniu jau tapusiu piketu prie Kinijos ambasados bus minimos 54-osios Tibeto nacionalinio sukilimo metinės bei pagerbtos per pastaruosius metus susideginusių tibetiečių aukos.

Kovo 10 d. dieną pasaulis prisimena 1959 metais įvykusį tibetiečių sukilimą prieš Kinijos agresiją, kai tūkstančiai taikių žmonių Tibete reikalavo, kad kinų ginkluotosios pajėgos pasitrauktų iš Tibeto regiono. Šis sukilimas buvo numalšintas jėga. Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama bei tūkstančiai tibetiečių buvo priversti bėgti iš savo šalies.Nuo to laiko skaičiuojama daugiau nei vienas milijonas tibetiečių aukų.

Kinijos komunistų agresija nukreipta prieš tibetiečių tautą naikinant unikalią Tibeto kultūrą, gamtą ir religiją tebesitęsia ir šiandien. Visi Nobelio taikos premijos laureato Dalai Lamos mėginimai dialogu spręsti Tibeto klausimą su Kinijos valdžia yra bevaisiai. Ir nors pasaulio bendruomenė yra ne kartą išreiškusi susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Tibete, Kinijos valdžia tai traktuoja kaip kišimąsi į jos vidaus politiką ir į jokį dialogą neina. Tuo tarpu Dalai Lama siekia ne Tibeto nepriklausomybės nuo Kinijos, bet realios autonomijos, kuri garantuotų Tibeto kultūros bei religijos išlikimą.

Daugiau nei dešimt metų Vilniuje, solidarizuojantis su okupuota tibetiečių tauta Vilniuje rengiamas Tibeto sukilimo minėjimas. Viena iš šios idėjos iniciatorių buvo šviesaus atminimo rašytoja Jurga Ivanauskaitė.

Kovo 8 d., penktadienį, Vilniuje žmonės kviečiami jungtis ir išreikšti savo pilietinę poziciją bei paramą tibetiečių tautai ir kultūrai. Piketas vyks nuo 12 val. prie Kinijos liaudies respublikos ambasados (Algirdo g. 36, Vilnius).