2013 03 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Aleksandro Vozbino tapyba: nuo ekspresijos iki grotesko

Aleksandras Vozbinas, „Vilniaus peizažas“.

Kovo 13 dieną 18 val. Vilniaus rotušėje atidaroma žinomo tapytojo Aleksandro Vozbino paroda „Veidrodinis amžius“. „Toks jau mano tas amžius, kad tapyboje lyg veidrodyje atsispindi suvoktos tiesos, išgyventos emocijos, užvaldžiusios idėjos“ – ironizuoja dailininkas. Rotušės erdvėse eksponuojama daugiau kaip 50 įvairios tematikos kūrinių, nutapytų pastaraisiais metais.

Aleksandro Vozbino kūriniuose modeliuojamos situacijos, tiesiant giją nuo nerealios būties į realybę. Kur riba tarp fantazijos ir tikrovės, paliekama spręsti žiūrovui. Tai laisva, emocijų prisodrinta, meditatyvi ir kartu ekspresyvi tapyba, pasižyminti išskirtine energija. A. Vozbino tapybinėse drobėse gausu groteskiškų vaizdų, paradoksalių situacijų, kurios provokuoja ir priverčia mąstyti.

Pats dailininkas ypač domisi istorija. Šios temos dažnai atsispindi Aleksandro Vozbino tapyboje. Dar vienas leitmotyvas, dominuojantis pastarųjų metų Aleksandro Vozbino tapyboje – moters tema, interpretuojama gana skirtingai: nuo realistinio traktavimo iki asociatyvios interpretacijos.

Aleksandras Vozbinas: „Nuo vaikystės mėgau istoriją, ir tai gal geriau padėjo suvokti šio nesibaigiančio spektaklio foną, kuriame visais laikais vyksta ta pati drama, tik keičiasi personažai, kurie karta po kartos vaidina tą pačią pjesę. Turbūt nei vienas iš mūsų negalėtų iki galo nusakyti jos prasmės.

Man patinka ieškoti tapybinės metaforos, kuria galėčiau apibūdinti tą ar kitą būties reiškinį. Tapyba man svarbi tuo, kad gali modeliuoti situaciją iš linijų, spalvų, plokštumų. Taip atrandant kažką netikėta ir kažką įdomaus…“.

Anot meno teoretiko prof. Antano Andrijausko, tapytojui Aleksandrui Vozbinui svarbi ne tik potėpio galia, spalvos emocionalumas, spontaniški energingų linijų žaismai, netikėti dažų nutekėjimai, bet ir struktūriniai tapybos principai: pirmiausia kompozicija, harmoningi ar konfliktuojantys tapomų erdvių, linijų, spalvinių dėmių santykiai. Gaivališką dailininko Aleksandro Vozbino prigimtį išreiškiančios drobės savo įtaigia spalvų ir linijų magija žadina dramatiškus žiūrovo išgyvenimus.

Tapytojas Aleksandras Vozbinas gimė Vilniuje 1958 m. kovo 4 d. 1982-1988 m. studijavo Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar Vilniau dailės akademija). Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Tapytojas Aleksandras Vozbinas Lietuvoje ir užsienyje surengė daugiau kaip 30 personalinių ir dalyvavo daugiau nei 300 grupinių parodų. Be tapybos ir pedagoginio darbo, A. Vozbinas imasi ir nepriklausomo parodų kuratoriaus veiklos, tapybos parodomis reprezentuoja Lietuvą užsienyje, organizuoja platų pripažinimą įgijusius tarptautinius plenerus „Soutine dienos”.

A. Vozbino kūrinių yra įsigyję Lietuvos dailės muziejus, Vilniaus m. savivaldybė, Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, privačios galerijos ir kolekcininkai iš Šveicarijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Lenkijos, Izraelio, Rusijos, JAV, Jungtinių Arabų Emyratų ir kitų šalių.

Paroda „Veidrodinis amžius“ Vilniaus rotušėje veiks iki balandžio mėnesio pradžios.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien


Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.