2013 03 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Paryžiuje protestuota prieš „santuoką visiems“

Nors ir buvo paskelbta, jog numatytoji demonstracija prieš homoseksualų santuokos ir įvaikinimo įstatymo priėmimą negalės žygiuoti Santarvės aikšte ir Elizėjaus laukais Triumfo arkos link, šimtai tūkstančių prancūzų nepakluso policijos prefektūros draudimui ir užplūdo prestiziškiausias Paryžiaus gatves. Protestuotojų plakatuose mirgėjo tokie užrašai kaip „Norime darbo, o ne gėjų santuokų“, „Ne gėjų ekstremizmui“ ir pan.

Policijos duomenimis, Prancūzijos sostinės gatvėse prieš prezidento François Hollande socialistų partijos ir jų sąjungininkų inicijuotą tos pačios lyties asmenų santuokų ir įsivaikinimų legalizavimą protestavo apie 300 tūkst. žmonių, nors organizatoriai teigė, jog jų būta apie 1,4 milijono. Žemieji parlamento rūmai jau pritarė šiam įstatymui, Senate jis bus svarstomas nuo balandžio 4 d. Ginčai dėl įstatymo projekto kursto nesantaiką šalyje: nors prezidentas iškart po rinkimų buvo palaikomas šiuo klausimu, augant nedarbo lygiui, padidėjo nepasitenkinimas ir šiuo įstatymu.

Daugybė aktyvistų, katalikiškų organizacijų atstovų, šeimų, pensininkų, kunigų, musulmonų ir pačių homoseksualų išėjo į gatves, siekdami parodyti savo nepritarimą įstatymo projektui. Kai policija bandė užblokuoti praėjimą į Eliziejaus laukų prospektą, einantį pro prezidento rūmus, įvyko susirėmimai ir policininkai panaudojo ašarines dujas bei lazdas. Žinoma politikė, Krikščionių demokratų partijos lyderė Christine Boutin buvo sužeista, pasak Vidaus reikalų ministro Manuel Valls, bent keliolika žmonių areštuota. Opozicija kritikuoja valdančiuosius dėl leidimo policijai naudoti ašarines dujas prieš šeimas su vaikais.

Prancūzų aktorė Virginie Tellenne, žinoma pseudonimu Frigide Barjot, žurnalistams prisiekinėjo sutrukdysianti vyriausybės planuojamai „santuokai visiems“ dėl to, jog svarbu apsaugoti vaikus. Visuomenės apklausų duomenimis, didžioji prancūzų visuomenės dalis (apie 65 proc.) palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas, tačiau jų skaičius pastarosiomis savaitėmis smarkiai krenta.

Parengta pagal užsienio spaudą

EPA nuotrauka

Virginie Tellenne

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka