2013 04 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ant pastato Kaune, kuriame veikė Prancūzijos pasiuntinybė, atidengta atminimo lenta

Praėjusį antradienį surengtas visą mėnesį Kaune vykusių frankofonijos dienų uždarymas, kurio metu prie pastato (V. Putvinskio g. 14), kur 1929-1940 m. buvo įsikūrusi Prancūzijos Respublikos pasiuntinybė Lietuvoje, buvo atidengta atminimo lenta, informuoja Kauno miesto savivaldybė.

Renginyje dalyvavo Prancūzijos ambasadorė J.E. Maryse Berniau ir ambasados darbuotojai. Atminimo lentos atidengimo ceremonijoje dalyvavo miesto meras Andrius Kupčinskas ir jo pavaduotojas Vytautas Vasilenko.

„Šiemet Frankofonijos mėnuo ypatingas – juo buvo pažymimas ir Robero Šumano centro, įkurto 1993 m. kovo 6 d. Kaune, dvidešimtmetis. Nuo 1918 metų Lietuvos ir Prancūzijos santykiai vystėsi palengva. Simboline atsvara tapo pirmasis Lietuvos diplomatijos atstovas Prancūzijoje poetas Oskaras Milašius. Po ilgų diplomatinių derybų 1922 m. Prancūzija pripažino Lietuvą de jure, po pustrečių metų buvo įkurta pasiuntinybė Kaune – mieste, kur inteligentija puikiai kalbėjo prancūziškai, o prancūzų kalba buvo pagrindinė diplomatijos kalba“, – kalbėjo meras A. Kupčinskas.

Prancūzijos ambasadorė J. E. Maryse Berniau padėkojo merui, miesto savivaldybei ir už atminimo lentą, ir už dėmesį istorijai. Roberto Šumano centro vadovė Birutė Strakšienė pabrėžė, kad bendradarbiavimas kultūros, meno, mokslo, sporto ir ekonomikos srityse plečiasi, vis daugiau kauniečių mokosi prancūzų kalbos.