Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2013 04 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Obeliuose rūpinamasi Birželio sukilimo aukų atminimo paminklo atstatymu

1942 m. Obelių kapinėse (Rokiškio r.), prie žuvusių Birželio sukilimo dalyvių kapų, vietos gyventojų lėšomis buvo pastatytas įspūdingas betoninis monumentas.

Jo centre – Kristaus bareljefas, kuriam iš šonų – du Lietuvos karių bareljefai. Sunkiais vokiečių okupacijos laikais lėšų maždaug 8 m ilgio ir 3 m aukščio betoniniam monumentui aukojo Obelių krašto žmonės. 

Monumentas įamžino ne tik sukilimą prieš sovietinę valdžią, bet ir pirmosios sovietinės okupacijos aukas – žuvusius, ištremtus krašto žmones. Jis simbolizavo laisvą, nenugalėtą Lietuvą.

Paminklo projektą sukūrė ir darbams vadovavo Gurijus Kateščenka Obelių policijos viršininko ir klebono Leono Virkučio pavedimu.

Čia palaidoti Kazys Petrauskas, Petras Putra, Algis Stankevičius, Juozas Šnioka, Konstantinas Seibutis, Jonas Baltrušaitis ir du nežinomi kariai.

Antrosios sovietinės okupacijos metais šeštajame dešimtmetyje paminklas buvo nugriautas. Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo obeliečiai puoselėjo viltį atstatyti memorialą.

2010 m. spalio 29 d. Rokiškio rajono taryba priėmė sprendimą memorialą atstatyti. 

Rokiškio rajono savivaldybė paminklo atstatymui skyrė 30 000 litų. Geros valios žmonių dėka nuo 2012 m. rugsėjo 8 d. surinkta 23 215 litų. 2013 m. sausio pabaigoje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo, aukų rėmimo ir atminimo įamžinimo fondas preliminariai paskyrė dar 3 000 Lt.

Sovietinės valdžios sunaikintam paminklui reikia 167 tūkst. litų. Likusias lėšas tikimasi surinkti aukomis.

Daugiau informacijos www.obeliupaminklas.lt

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite