Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2013 04 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Startavo elektroninės demokratijos socialinis tinklas „Lietuva 2.0“

Prieš pat Šv. Velykas startavo naujas el. demokratijos socialinis tinklas „Lietuva 2.0“ (www.lietuva2.lt), kuris siekia tapti komunikacijos tiltu tarp piliečių ir jų atstovų valdžioje.

„Šiuo metu Lietuvoje yra susiklosčiusi ydinga praktika – politikų bendradarbiavimas su visuomene prasideda prieš rinkimus, bet su jais ir pasibaigia. Tačiau yra visos galimybės šią padėtį pakeisti“, – teigia portalo idėjos autorius Donatas Šimelis. „Socialinis tinklas „Lietuva 2.0“ siūlo patogias elektronines priemones, kuriomis pokyčius galima inicijuoti neišeinant iš namų.“

 „Lietuva 2.0“ skirta tik visuomeniškai aktyviems, sąmoningiems žmonėms, bet šiuos kriterijus atitinkančių piliečių trūkumo nesijaučia. Per pirmąją savaitę prie „Lietuva 2.0“ bendruomenės prisijungė jau daugiau nei pusė tūkstančio vadinamųjų portalo Signatarų, tarp kurių jau yra ir Seimo narių.

„Iš paprasčiausių pasisakymų čia gimsta sumanymai, kurie gali būti įgyvendinami naudojant portalo projektų valdymo priemones arba tapti pilietine iniciatyva, kuri, surinkus reikiamą parašų skaičių, keliauja tiesiai valdžios atstovams į rankas. Valdžiai ėmus svarstyti visuomenei aktualų klausimą, savo nuomonę galime pareikšti ir mes, bei palyginti ją su savo atstovų sprendimu“, – portalo galimybes pristato projekto komanda. Šiuo metu „Lietuva 2.0“ portale renkamas palaikymas pirmajai oficialiai iniciatyvai, palengvinančiai piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos procesą.

www.lietuva2.lt – tai vienas iš Europos Sąjungoje vis populiarėjančių pilietinių iniciatyvų tinklalapių. Vienu iš jų įstatymus jau beveik dvejus metus inicijuoja Latvijos piliečiai, nuo jų neatsilieka suomiai bei kitos pažangios valstybės. Bent septynių ES valstybių narių piliečiai gali el. būdu inicijuoti ir Europos Sąjungos teisės aktų pakeitimus.

Kviečiame pasižiūrėti pristatomąjį klipą:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu