2013 04 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Knyga „Iš gyvenimo bobulytės ir kt“ – gražiausiai iliustruota 2012 m. poezijos knyga

2013 m. balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo įteikti apdovanojimai, kuriais pagerbti 2012 metais daugiausiai nusipelnę vaikų knygų kūrėjai. 

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyrius Ievos Babilaitės iliustruotą Antano Šimkaus knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ apdovanojo kaip gražiausiai iliustruotą metų poezijos knygą. Valio!

Priminsime, kad ši knyga – tai poeto ir dailininkės dueto bandymas kalbėti vaikams (ir ne tik jiems) apie senatvę kitaip. Leidinyje su humoru pateikiami vaizdai ir įvykiai iš vienos tokios bobulytės kasdienybės. Su ta kasdienybe knygos herojė tvarkosi taip, kad net didžiausias pramuštgalvis ieškodamas nuotykių nesugebės. Knygos originalumas atsiskleidžia ne tik savitu požiūriu į senatvę, bet ir tarp eilučių paslėptomis daugialypėmis prasmėmis, kurios peršoka iš puslapio į puslapį knygos puslapiuose iškirstais langeliais ir angomis. Duokdie tokią nenuobodžią senatvę kiekvienam! Bent šios knygos autoriai taip senti norėtų… O jūs?

Ievos Babilaitės iliustracija iš knygos „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“

Beje, šios knygos iliustracijos jau yra pelniusios dar du apdovanojimus: pirmąją premiją Knygų meno parodoje (2012 m) ir šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje apdovanota kaip gražiausia knyga vaikams ir jaunimui knygos meno konkurse „Vilnius 2012“.

Knygą įsigyti galite čia bei Pegaso knygynuose.

Taip pat siūlome paskaityti interviu su abiem šios knygos kūrėjais. Su Ieva ir Antanu kalbėjomės, kokia yra jų bobulytė, kas jiems buvo svarbu kuriant šią knygą, kodėl reikia su jaunaisiais skaitytojais kalbėtis apie senatvę – argi tai nenuobodu?

Interviu rasite čia.

Dėmesio! Su „Bobulyte“ ir jos kūrėjais balandžio 26 d. kviečiame susitikti Molėtų knygų mugėje.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.