Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2013 04 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

„Atgal į Lietuvą!“ – raginimas Kopenhagoje vyksiančioje konferencijoje

„Atgal į Lietuvą!“ – štai taip, drąsiai ir ryžtingai, skamba jaunųjų Danijos lietuvių ir socialiai atsakingų Lietuvos verslo įmonių bendras raginimas, skirtas talentingam išeivijos jaunimui.

Kvies į pirmąją „Backto.lt“ konferenciją

Šių 2013 metų balandžio 27 dieną Kopenhagoje įvyksiančioje konferencijoje laukiama naujagimio. Kūdikiui jau išrinktas vardas, o jo reikšmė niekam nekelia abejonių – „Backto.lt“ – tai jaunas, veržlus, ambicingas, kupinas optimizmo ir pačiomis geriausiomis emocijų kupinas projektas, kurio tikslas atskleisti mūsų šalies darbo rinkos privalumus ir perspektyvas, pasidžiaugti jos pasiekimais, kviesti bei motyvuoti savo ir savo šalies gerovę kurti gimtojoje Lietuvoje.

Skleidžiama socialiai atsakingos įmonės idėja

Vakarų šalyse paplitusi ir plačiai taikoma socialiai atsakingos įmonės idėja vis dar gana nauja ir tebeieškanti savo kelio į daugumos, net ir pačių didžiųjų Lietuvos įmonių protus bei širdis.

Projekto „Backto.lt“ iniciatoriai siekia atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje vis dar populiarus klaidingas mąstymas, jog sintetinėmis reklamos priemonėmis sukurtas kompanijos įvaizdis garantuoja pageidaujamą viešąją nuomonę ir jau pats savaime yra tiesioginės naudos garantas, tačiau dažnai pamirštama, kad kuriamas įvaizdis turi atitikti ar bent būti artimas tikrajam įmonės vaizdui, priešingu atveju bus demaskuotas kaip veidmainystė ar net sąlygos atvirkščią, pirma norėtajam, efektą. Todėl kompanijų veikla turi ne tik reklamose, tačiau ir realybėje būti atsakinga ekonominiu, juridiniu, etiniu bei filantropiniu aspektu.
Konferencijos organizatoriai pažymi, kad sąžininga, garbinga bei altruistiška veikla visuomet bus pastebėta ir rinkos dalyvių įvertinta geriau nei geriausia reklama. Tuo tarpu įmonė, neturinti savo akcininkų, darbuotojų, konkurentų, partnerių ir klientų pasitikėjimo ir tikėjimo jos sąžiningumu, negalės tikėtis grįžtamojo lojalumo bei atsakomybių savo atžvilgiu.

Dalyvių sąraše – didžiosios šalies įmonės ir verslo naujokai

Kopenhagoje įvyksiančioje konferencijoje susitiks įvairių svorio kategorijų bei skirtingų komercinių sektorių verslo įmonių atstovai. Renginio organizatoriai džiaugiasi galėsią priimti kompanijų atstovus. 

Apie darbo rinkos dalyvių perspektyvas bankų sektoriuje, viename geidžiamiausių sektorių darbo rinkoje, konferencijoje kalbės Danske Bank Lietuvos filialo generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. 

Vienos didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje EIKA pristatyti atvyks grupės plėtros direktorius Domas Dargis. 

Vienas iš pagrindinių šio renginio mecenatų ir iniciatorių, daugiau nei 500 darbo vietų sukūręs ir per 80 milijonų litų investicijų pritraukęs – Tauragės Industrinis Parkas (TIP). TIP pristatyti atvyks vienas iš steigėjų Linas Stankus.

Į Kopenhagą atvyksianti ARVI įmonių grupė sudaryta iš daugiau nei 20 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių įmonių, kurios gamina trąšas, pašarus, cukrų, kalakutienos produktus, tvarko šalutinius gyvūninius produktus, teikia transporto bei kitas paslaugas. Į konferenciją atvyks generalinio direktoriaus pavaduotojas procesams ir gamybai Audrius Blažauskas

Įmonių grupė – Arginta group, vienijanti 6 įmones, orientuojasi tik į kokybiškų produktų gamybą ir aukščiausio lygio paslaugų teikimą metalo apdirbimo, vandentvarkos bei atsinaujinančios energetikos srityse. Įmonių grupei konferencijoje atstovaus plėtros direktorius Tomas Jaskelevičius.

Konferencijoje dalyvaus ir Mantautas Paškevičius, Strategic Staffing Solutions (S3), vienos iš lyderiaujančių personalo sprendimų įmonių, vadovas. 

Buvęs Danijos studentas Eimantas Liudvinovičius pristatys Kopenhagoje savo įkurtą kompaniją „Bikway“ – tai inovatyvi technologija tiesti dviračių takus iš surenkamų elementų, kurie pagaminti iš perdirbto plastiko. 

Profesinio tobulinimo ir gerosios praktikos pritaikymo programą Lietuvoje „Kurk Lietuvai“ pristatys šios programos koordinatorė Akvilė Švolkienė. 

Po studijų Italijoje į Lietuvą grįžęs Linas Degutis pasidalins mintimis, kas jį paskatino grįžti, kokių čia mato perspektyvų ir galimybių.

Po studijų Vokietijoje nusprendęs grįžti į Lietuvą ir čia sukūręs savo verslą Gediminas Tamulynas supažindins su vizualios komunikacijos agentūros subtilybėmis.

Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos ambasados Danijoje ambasadorius Vytautas Pinkus ir Pasaulio Lietuvių jaunimo sąjungos valdybos pirmininkas Kęstutis Pikūnas bei Lietuvos padalinio vadovė Ieva Davydenko.

Visuomeninė iniciatyva

Vienas iš pagrindinių projekto „Backto.lt“ ir konfencijos sumanytojų bei iniciatorių – tai vos praėjusį mėnesį savo gyvavimo vienų metų sukaktį atšventusi Danijos Karalystės lietuvių jaunimo bendrija. Visuomeninė nepelno organizacija per itin trumpą laiką tapo puikiai žinoma ir svarbia Kopenhagoje gyvenančių jaunųjų lietuvių intelektualios veiklos planuotoja bei organizatore. Danijos lietuviai po bendra vėliava susibūrė vedami bendro tikslo – suvienyti ir atstovauti čia studijuojančių ir dirbančių jaunų lietuvių interesams, rinkti bei skleisti aktualią informaciją, plėtoti verslumą, prisidedant prie Lietuvos ir Danijos verslo santykių puoselėjimo. Dalyvaudami bei organizuodami įvairius projektus, renginius ir konkursus, bendrijos puoselėtojai tikisi suteikti naudingų praktinių žinių ir naujų karjeros galimybių jos nariams. Visa organizacijos veikla susijusi su lietuviško identiteto, kalbos ir kultūros puoselėjimu.

Backto.lt organizatorių inf. 

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu