2013 05 10

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Laurynas Kasčiūnas. Iniciatyvos „Vienas iš mūsų“ eiga ES

„Bernardinai.lt“ ne kartą skelbė apie šiuo metu Europos Sąjungoje vykdomą piliečių iniciatyvą „Vienas iš mūsų“. Akcija siekia, kad Europos Parlamentas inicijuotų pataisą, užtikrinančią, kad nebūtų finansuojami žmogaus embrionų kamieninių ląstelių tyrimų projektai. Tokie projektai numatyti Europos Komisijos pateiktoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“. Pataisą inicijavo keletas Europos Parlamento narių, tarp jų ir Lietuvos atstovas Algirdas Saudargas.

Europos piliečių iniciatyvos reglamentas suteikia teisę ES piliečiams patiems siūlyti teisės aktą. Tam reikia surinkti vieną milijoną parašų iš ne mažiau kaip septynių valstybių – ES narių.

Vienas iš akcijos atstovų politologas ir TSPMI dėstytojas dr. Laurynas Kasčiūnas renginyje Gyvybės dienos proga Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centre pristatė duomenis apie iniciatyvos eigą Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.

„Šiuo metu pirmauja Lenkija, Italija ir Vengrija, o Lietuva įeina į pirmąjį daugiausia parašų surinkusių šalių dešimtuką“ – sako pranešėjas. Lietuvai minimalus reikalingų parašų skaičius – 9000, o jau surinkta 6000 „popierinių“. L. Kasčiūnas įspėja, kad jei visos Europos Sąjungos šalys surinktų po minimalų skaičių parašų, jie tesudarytų pusę milijono, o jų reikėtų bent dukart daugiau. (Šiandien visose EU šalyse kol kas surinkta dar tik apie ketvirtį milijono parašų). Tad norėdami reikšmingai prisidėti prie šios akcijos, Lietuvoje iš viso turėtų pasirašyti 15-18 tūkstančių jos piliečių.

Lietuvoje pasirašyti galima internete arba ant popieriaus lapų, platinamų Lietuvos vyskupijų Šeimos centruose.

Laidą parengė Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centras ir Bernardinai.tv