2013 05 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – eitynės „Už gyvybę – 2013“

Birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Lietuvos Stačiatikių Bažnyčia šiemet vėl kviečia visus prisijungti prie krikščioniškų eitynių „Už gyvybę – 2013“, skirtų negimusių vaikų gyvybės apsaugojimo problemai ir tradicinių šeimos vertybių puoselėjimui.  Eitynėms yra gautas Vilniaus saivaldybės leidimas, jos organizuojamos jau trečius metus.

Kaip Bernardinai.lt pasakojo stačiatikių jaunimo koordinatorė Irina Jektorova, mintis organizuoti šias eitynes  kilo, kai 2011 m. į Lietuvą atvažiavo kroatas Antunas Lisecas – katalikas, gydytojas, žinomas negimusios gyvybės gynėjas. Jis susipažino su  Lietuvos stačiatikių, kunigais ir buvo pakviestas atvykti dar kartą, skaityti paskaitų stačiatikių bendruomenėms. Kalbėdamas apie negimusios gyvybės apsaugą Kroatijoje, jis pasakojo apie vietos krikščionių iniciatyvos ir tai tapo impulsu ir Lietuvos stačiatikiams imtis iniciatyvos. Buvo nutarta, kad  labai simboliška būtų per Tarptautinę vaikų gynimo dieną priminti teises tų, kurie yra dažnai naikinami dar motinos įsčiose, nesusimąstant, kad tai žmogžudystė.

Taip gimė renginys „Už gyvybę“ – eitynės su malda, kurios prasideda ir baigiasi bažnyčioje pamaldomis, o pačių eitynių metu taip pat giedamos giesmės.

Kaip teigė I. Jektorova, pagrindinis šių eitynių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į abortų problemą, priminti, ka dkiekviena gyvybė reiaklinga ir išreikšti Bažnyčios poziciją šiuo klausimu.

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

Evgenios Levin nuotrauka

2011 metais prie eitynių organizavimo prisidėjo pats A. Lysecas. Tada susirinko daugiau nei 300 eitynių dalyvių. Jose dalyvavo ne tik stačiatikiai, bet ir katalikai, liuteronai. 2012  metais žmonių buvo per pus mažiau ir absoliuti dauguma buvo stačiatikiai. Tiesa, įtakos nedideliam dalyvių skaičiui galėjo turėti ir tai, kad eitynės vyko darbo dieną. Įiemet organizatoriai jau tikisi kur kas daugiau dalyvių. Dalyvauti eitynėse aktyviai ragina ir katalikiškas Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija.

I.Jektorova džiaugėsi, kad tiek pernai, tiek 2011 metais buvo labai gražu ir prasminga, kai eitynėse dalyvavo mamos, auginančios tris ar daugiau vaikų. Jos dalyvavo eitynėse su visa gausia šeima ir tai buvo tikras Gyvybės kultūros liudijimas.

I. Jektorova pabrėžė, kad eitynėse kviečiami dalyvauti visų konfesijų krikščionys, taip pat ir netikintys žmonės, kuriems svarbi šeima, kurie suvokia negimusios gyvybės svarbą.

 Renginys prasidės birželio 1 d. po Dieviškosios liturgijos Vilniaus šv. Konstantino ir Mykolo cerkvėje (J. Basanavičiaus g. 27) (Liturgijos pradžia 8.30, eitynių pradžia11.00) ir vyks Senamiesčio gatvėse – J. Basanavičiaus, Trakų, Vokiečių, Didžioji, Aušros Vartų – iki Šventosios Dvasios vienuolyno (Aušros Vartų g. 10), kur vyks Padėkos pamaldos.