2013 06 02

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kun. Arūnas Peškatis OFM. Kas mus pasotina?

Evangelija pasakoja apie Jėzaus pokalbį su apaštalais dykumoje. „Jūs duokite jiems valgyti!“, – atsako Mokytojas, girdėdamas apie mokinių nerimą dėl išvargusios minios. Šis pokalbis tęsiasi ir šiandien. Šiandienos iškilmė kaip tik ir ragina Bažnyčią nuolat kreiptis į Jėzų, antraip ji nesugebės nieko pasotinti. Duonos padauginimo stebuklo mums reikia kasdien.

„Susodinkite mažais būreliais po 50“, tai yra po tiek, kiek sugebėsite išmaitinti. Paskui šie maži būreliai paliudys savo tikėjimą didesniems būriams. Bažyčia niekada neturi trokšti minios. Mažas būrelis – tai bendruomenės, susikalbėjimo, bendrystės erdvė.

Šiandien esame kviečiami pradėti iš naujo – įsitraukti į Bažnyčios ir Dievo dialogą, nes ten, kur jis nutrūksta, kiekvienas siekis „pasotinti ar pagirdyti“ kitus liks bevaisis. Todėl ir švenčiame Švč. Jėzaus Kūno ir Kraujo šventę. Ji primena ir nuolat duodantį Tėvą, pagal kurio paveikslą sukurti visi tėvai.

Jei kartais skundžiamės, kad nerandame Bažnyčioje Jėzaus, reikėtų klausti savęs, ar esame dialoge, ar esame Bažnyčioje iš tikrųjų, ar vien tik kaltiname ją? Ar bandome patys ištaisyti situaciją? Kai savo akis nukreipiame į Jėzų, matome, kad viskas ima keistis.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.