2013 06 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Visuomenininkai kreipėsi į prokuratūrą dėl A. Zuoko transporto reformos

2013 m. birželio 6 d. Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriui buvo perduotas visuomenininkų prašymas dėl viešojo intereso gynimo. Rašte prašoma išnagrinėti susidariusią situaciją Vilniaus mieste dėl galimos tyčinės troleibusų infrastruktūros nepriežiūros, siekiant dirbtinai sumažinti jos vertę ir taip tyčia sužlugdyti šią sistemą. Išvardinti žinomi faktai, kai viešai skleidžiama klaidinanti informacija, siekiant formuoti viešąją nuomonę, kuri būtų palanki troleibusų sistemos naikinimui. Pateikta pagrindinė informacija, kurioje akcentuotas įtarimų keliantis ekonominis veiksmų pagrįstumas, kai siekiama mieste įvesti milžiniškas sumas kainuosiančią tramvajų sistemą vietoj to, kad būtų žymiai mažesnėmis sąnaudomis visiškai atnaujinta esama autobusų ir troleibusų sistema. Kadangi, pareiškėjų nuomone, Vilniaus miesto savivaldybė ir jai priklausančios įstaigos bei įmonės tokius veiksmus atlieka sąmoningai, buvo prašoma atlikti išsamų tyrimą, pareikalauti įrodymams reikalingų dokumentų ir, nustačius pažeidimus, imtis veiksmų viešojo intereso gynimui.

Kreipimąsi parašę miestiečiai kritikuoja, kad per 2–3 metus Vilniuje planuojama panaikinti troleibusų sistemą, o vietoj jos įrengti tramvajų transportą, nesupažindinant miestiečių su projekto sąlygomis ir pakeitimais.

Puikiai suprasdami, kad galimas tyrimas užtruks gerokai ilgiau, nei turi prasidėti A. Zuoko vadinamoji „reforma“, visuomeninkai, ir profesinės sąjungos bei politinės-visuomeninės organizacijos birželio 26-ąją rengia protesto akciją, kurį vyks 12–14 val. Europos aikštėje.