Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2013 06 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Prof. Saulius Sužiedėlis kvies diskutuoti apie naujus istoriografinius iššūkius

Vilniaus žydų viešoji biblioteka kviečia į susitikimą diskusiją su istoriku profesoriumi Saulium Sužiedėliu, Milersvilio universitetas (JAV). Pagrindinio pranešimo tema: „Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti: atlikti darbai ir nauji istoriografiniai iššūkiai“.

Diskusijos dalyviai: Petras Auštrevičius – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas, Ronaldas Račinskas – politologas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas, Prof. Irena Veisaitė – literatūrologė, teatrologė, Dr. Ilja Lempertas – istorikas, Dr. Arūnas Bubnys – istorikas ir visi susirinkusieji.

Akademinė mintis plačiosios visuomenės atžvilgiu dažnai plėtojasi tarsi juodmedžio bokšte. Čia vyrauja objektyvumo ir tiesos siekis, geranoriškos nuostatos, atsakinga argumentacija ir faktų rinkimas. Kodėl kolektyvinė sąmonė ir kolektyvinė atmintis kartais būna tokia skirtingos? Kodėl čia vyrauja stereotipai, agresyvios arba gynybinės nuostatos, faktų nutylėjimai ir iškraipymai? Kas darytina, kad ši atskirtis taptų kuo mažesnė, bet ne moksliškumo praradimo sąskaita?

Renginio vieta ir laikas: Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Gedimino pr. 24 (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo), Vilniuje, birželio 26 d. (trečiadienį) 18 val. Ketinančius dalyvauti prašome registruotis el. paštu: [email protected]; arba telefonu: (8-5) 219 7748 nuo 11 iki 18 val.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.