2013 08 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Festivalio „Saulėtosios naktys“ organizatoriai atskleidžia, kokios pramogos laukia šiais metais

Rugpjūčio 22–25 d. Gataučiuose (Joniškio raj.) vykstančio nekomercinio muzikos ir meno festivalio „Saulėtosios naktys“ misija suburti visus norinčius pasidalinti savo kūryba ir pasisemti naujos patirties bendraujant, bendradarbiaujant ir dalinantis savo idėjomis ir vizijomis. Svarbu, kad visi dalyvaujantys festivalyje pasisemtų gerų ir neužmirštamų prisiminimų. Be festivalyje dalyvaujančių atlikėjų pasirodymų iš Lietuvos iš užsienio, bus paruoštos specialios erdvės meno, amatų ir sporto mėgėjams.

Nuo amatų dirbtuvių iki naktinių kino seansų po žvaigždėtu dangumi

Festivalyje „Saulėtosios naktys“ bus įkurtos kelios amatų bei kūrybinių dirbtuvių zonos, kuriose savo amatų specialistai visus norinčius galės pamokyti kaip unikalius, rankų darbo kūrinius pasigaminti patiems. Amatininkai iš Ukrainos festivalio lankytojams žada pademonstruoti lipdymo iš molio paslapčių – dirbtuvių metu bus nulipdyta unikali molinė krosnis.

„Saulėtųjų naktų“ dalyviai galės pasigaminti ir savo sapnų gaudykles. „Sapnų gaudyklė – dalelė mano sielos ir savita meditacijos rūšis, būdas pabėgti nuo rutinos ir kasdienybes. As esu įsitikinusi, kad sapnų gaudyklės – tai atskira filosofija, kurioje kiekvienas mato tai, ką norėtų matyti savo sapnuose. Mano stebuklas – sapnų gaudyklių kūrimas ir šio gėrio skleidimas kitiems, tad mielai laukiu visų norinčių visa tai patirti sapnų gaudyklių gamyboje“ – kviečia Simona Jašinskytė.

Visiems, kurie mėgsta tapyti portretus arba norėtų išmėginti savo sugebėjimus, duris atvers „Double V House“ tapymo ant marškinėlių dirbtuvės, kurių metu tekstiliniais dažais bus galima pasipuošti marškinėlius su savo arba mėgstamų „dievukų“ atvaizdu. Šiuos užsiėmimus ves ne vienerius originalius marškinėlius sukūrusi jaunoji menininkė Jolita Vaitkutė.

Teatro mėgėjai dienos metu galės apsilankyti spektaklyje „Dialogas“ – absurdo dramoje, kurioje šmaikščiai ir smagiai bus gvildenamos vaikų ir suaugusiųjų gyvenimo santykio peripetijos. Anot festivalio organizatorių spektaklis bus įdomus ne tik jau suaugusiems, bet ir vaikams, nes bus paliestos ir jiems aktualios temos.

O tiems, kam nesinorės miego, prasiblaškyti bus galima naktiniame kino seanse.

Rytinės mankštos, sporto varžybos ir sveikos gyvensenos pamokos

Festivalyje bus įrengtos ir sporto zonos. Čia žvaliems sutikti naują dieną ryte kvies jogos pamokos, stokojantiems energijos ar blogai miegantiems Darius Ražauskas, laimės mokytojas, praves paskaitą apie sveikatą ir energiją, kad jos niekada nepritrūktumėte ir visada jaustumėtės žvalūs ir gyvybingi. Kaip ir kasmet, aktyvesnio sporto mėgėjai galės savo jėgas išbandyti krepšinio, stalo teniso, rankų lenkimo ir tinklinio varžybose. O mėgstantys ekstremalius pojūčius galės pasikarstyti po medžius ir nusileisti lynu žygeivių įrengtame pramogų parke.

„Saulėtosios naktys“ skatina rūpestį vienas kitu ir pasauliu, kuriame gyvename, todėl ekologiškas švietimas yra neatsiejamas nuo festivalio misijos. Kaip teigia organizatoriai: „Mes propaguojam eko idėjas, stengiamės, kad kuo daugiau natūralumo būtų viskame kame, ir kuo mažiau sintetikos. Mums paprasčiausiai ne „dzin“. Viskas turi būti pagaminta su meile“.

Todėl visomis festivalio „Saulėtosios naktys“ dienomis vyksta ekologiški projektai. Šiais metais atsakomybę skatinančius įpročius sieks formuoto „Galvok žaliai“ dirbtuvės, kuriose savo kūrybą visi – dideli ir maži, galės nukreipti ekologijos linkme. Festivalio dalyviai ir lankytojai bus mokomi pasigaminti ekologiškų dalykėlių: iš senų žurnalų pasidaryti skrybėles nuo saulės, maisto krepšelius ir daugelį kitų mielų smulkmenų, kurios paliks ne tik šaunius prisiminimus, bet ir bus draugiškos gamtai.

Norintiems praplėsti savo mitybos akiratį, festivalio organizatoriai parengė gyvojo (angl. RAW food) ekologiško maisto ruošimo paskaitas, kurių metu Andrius Papickas, žaliavalgystės idėjų propaguotojas, ir jo komanda supažindins su žaliavalgystės ypatumais, o degustacijos metu visi norintys galės atrasti nepatirtus skonius ir pasimėgauti sveiku maistu bei gauti daug „žalios ir gyvos“ energijos.

Be minėtų pramogų festivalininkų laukia dar daugybė veiklų ir atrakcijų, kurias žada festivalio „Saulėtosios naktys“ organizatoriai. O visa tai lydės puiki muzika, tokios grupės ir atlikėjai kaip Aidas Giniotis, „Baltasis kiras“, grupė „Arbata“, „Šerkšno tyla“, Gediminas Storpirštis, Andrius Kulikauskas, „Renie in Georgetown“, „Pilnatys“, „Electric Lady“ ir daugelis kitų, neleis liūdėti. Niekas neliks pamištas ir niekam nebus leidžiama nuobodžiauti, juk priešpaskutinis vasaros savaitgalis, todėl jį paminėti būtina su griausmu.

Svetainės lankytojų periodinė parama yra pagrindinis „Bernardinai.lt“ veiklos finansavimo šaltinis.

Šiandien ypač reikia Jūsų, mieli „Bernardinai.lt“ bičiuliai, pagalbos.

Taip, paremsiu