2013 08 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Visagine baigiasi pirmą kartą Lietuvos kantri muzikos istorijoje surengta „Dainos stovykla“

„Dainos stovyklos“ Visagine dalyvis Gediminas Sudnikavičius. Nuotrauka iš organizatorių archyvo

Rugpjūčio 17 d. (šeštadienį) baigiasi dvidešimtasis tarptautinis kantri muzikos festivalis „Visagino Country“ ir tuo pačiu baigiasi pirmą kartą Lietuvos kantri muzikos istorijoje surengta „Dainos stovykla“.

Šio muzikos edukacijos projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į jaunus muzikos kūrėjus, nekopijuojant jokių „muzikos fabrikų“ technologijų, suteikti jauniesiems entuziastams muzikos kūrimo pradžiamokslį, jiems į talką pakviečiant profesionalius Lietuvos ir užsienio kompozitorius, kurie kartu dalyvautų muzikos kūrinių atsiradimo procese. Į šią stovyklą buvo pakviesta dvylika jaunuolių iš Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Kvėdarnos, Zarasų bei Visagino. Vilniaus regionui atstovavo Gediminas Sudnikavičius ir pirmą kartą atliko savo kurtą dainą „Birds“ kantri stiliumi.

Dainos stovyklos dalyviams buvo suteiktos sąlygos dalyvauti jubiliejiniame „Visagino Country“ festivalio atidarymo koncerte, taip pat bus išleistas jų sukurtų dainų albumas. Į stovyklą jaunųjų kūrėjų pasveikinti atvyko pirmosios „Dainos stovyklos“, vykusios Telšiuose, laureatė vilnietė Ieva Baranauskaitė su grupe „Such‘a‘trip“, kuri taip pat pasirodė „Visagino Country“ festivalio scenoje.

Dainos stovyklą rėmė Kultūros rėmimo fondas, Asociacija LATGA ir Visagino savivaldybė. Tikimasi, kad Edukacinis projektas „Dainos stovykla“, aplankęs Žemaitiją ir Aukštaitiją, artimiausiais metais atvyks ir į kitus Lietuvos regionus!

Daugiau informacijos: http://dainosstovykla.info/