2013 09 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Susitikime su politiniu kaliniu tibetiečiu – apie dramatišką situaciją šiandieniame Tibete

Rugsėjo 9 d. (pirmadienis) 18.00 val. Mokytojų namų svetainėje vyks susitikimas su politiniu kaliniu tibetiečiu Ngawangu Phuntsoku. Šis susitikimas – vienas iš Tibeto kultūros dienų renginių, kuriuos vainikuos Tibeto dvasinio lyderio, Nobelio taikos premijos laureato Dalai Lamos XIV vizitas Vilniuje rugsėjo 11–14 d.

Ngawangas Phuntsokas gimė Khamze, Tibeto Kham provincijoje. 2008 m. birželio 19 d., išreiškęs protestą prieš okupacinę kinų valdžią Tibete ir pasisakęs už Tibeto laisvę bei Jo Šventenybės Dalai Lamos grįžimą į Tibetą, buvo suimtas ir įkalintas 6 mėnesiams, tačiau jo bausmė buvo pratęsta iki 3 metų. 2011-aisiais paleistas iš kalėjimo slapta pasitraukė į Indiją.

Ngawangas Phuntsokas priklauso „GuChuSum“ judėjimui, vienijančiam buvusius politinius kalinius tibetiečius.

Šis judėjimas 1991 metais buvo įkurtas Dharmsaloje, Indijoje, kur gyvena didžiausia tibetiečių egzilio bendruomenė. Svarbiausias judėjimo tikslas – teikti maistą, pastogę, finansinę paramą, medicininę pagalbą, išsilavinimą, darbą ir psichologinę paramą buvusiems politiniems kaliniams. Daug buvusių politinių kalinių ir šiandien atvyksta į Indiją, neturėdami kur apsistoti, be darbo, o nemaža dalis jų turi sveikatos problemų, kurias sukėlė patirtas smurtas kalėjimuose. Šiuo metu „GuChuSum“ vienija daugiau nei 500 narių.

Represijos prieš tibetiečius tęsiasi ir šiandien.

Susitikimo su Ngawangu Phuntsoku metu bus rodomas filmas apie dramatišką situaciją šiandieniame Tibete ir daugiau kaip šimto tibetiečių susideginimus per pastaruosius kelerius metus, o svečias dalinsis savo asmenine patirtimi okupuotame Tibete.