2013 09 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kreipimasis dėl Tibeto bus įteiktas Prezidentei

Rugsėjo 11–14 d. vyksiantis Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitas Lietuvoje – puiki proga atkreipti dėmesį į sudėtingus Tibeto ir Kinijos Liaudies Respublikos santykius. Nuo rugpjūčio 24 d iki rugsėjo 6 d. Tibeto rėmimo grupė judriausiose Vilniaus vietose ragino praeivius pasirašyti kreipimąsi dėl ES politinės bendruomenės bei kitų tarptautinių organizacijų sutelktos paramos Tibeto problemos sprendimui ir žmogaus teisių bei laisvių užtikrinimui Tibete.

Parašų rinkimo akcijos metu bei internete surinkta daugiau nei 6000 parašų. Kreipimasis prieš pat Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV atvykimą į Vilnių, rugsėjo 11 d. 10 val. bus įteiktas prezidentei Daliai Grybauskaitei. Visą kreipimosi tekstą rasite čia. Parašų rinkimą inicijavo Dalios Kuodytės vadovaujama Seimo tarpparlamentinių ryšių su Tibetu bei Tibeto laisvės rėmimo grupės.

Tibeto vyriausybės egzilyje atstovai, kalbėdami apie dabartinę savo situaciją, dažnai nurodo į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis kaip į sektiną nesmurtinės kovos dėl nepriklausomybės pavyzdį. Jo Šventenybė Dalai Lama buvo pirmasis karališkosios giminės atstovas, pasveikinęs Lietuvą atkūrus nepriklausomybę.

Tibeto okupacija, tibetiečių tautos, religijos ir kultūros naikinimas tebesitęsia ir šiandien. Dar grėsmingiau skamba žinios, kuriose pranešama apie susideginti pasiryžusius tibetiečius, tokiu būdu išreiškiančius savo nepasitenkinimą Kinijos vykdoma politika regione. Šiai dienai priskaičiuojama 120 susideginusių tibetiečių, tokiu būdu bandančių atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į Tibeto tragediją.

Daugiau informacijos apie Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitą ir paskaitą: www.freetibet.lt.